V roku 1992 títo zákonodarcovia hlasovali za prijatie vtedajšieho návrhu najvyššieho zákona štátu a dnes majú možnosť podporiť jeho novelu. V parlamente je však aj osem poslancov, od ktorých sa tentokrát očakáva podpora ústavy, hoci pred deviatimi rokmi mali iný názor - traja boli proti a piati nehlasovali.
Pri aklamačnom hlasovaní bolo 1. septembra 1992 v rokovacej sále Slovenskej národnej rady prítomných 134 poslancov, z ktorých 114 predložený návrh podporilo, 16 bolo proti a štyria nehlasovali.
Podľa štatistiky Petra Weissa (SDĽ), ktorý aj druhýkrát pri hlasovaní najvyšší štátny zákon odobrí, majú takú istú možnosť ešte jeho vtedajší stranícki kolegovia Pavol Kanis a Robert Fico, ako aj Eva Rusnáková a Vladimír Bajan, ktorí na rozdiel od dnešného zastupovania SDK reprezentovali pred deviatimi rokmi HZDS. Ústavu podporili aj ich bývalí kolegovia z toho istého poslaneckého klubu - Ivan Gašparovič, Augustín Marián Húska, Oľga Keltošová, Katarína Tóthová, Marta Aibeková, Tibor Cabaj, Ľudmila Mušková, Jozef Tarčák a Peter Brňák. Za návrh hlasovali aj vtedajší poslanci SNS Jozef Prokeš, Marián Andel a Ján Slota.
Proti návrhu hlasovali kresťanskí demokrati, od ktorých sa tentokrát očakáva podpora ústave. Boli to Pavol Hrušovský, Július Brocka a František Mikloško. Predstavitelia dnešnej SMK - Árpád Duka-Zólyomi, Miklós Fehér, Béla Bugár a Pál Farkas - pri schvaľovaní ústavy nehlasovali, László Köteles bol v roku 1992 mimo rokovacej sály.
V Slovenskej národnej rade boli poslancami aj súčasní ministri a štátni tajomníci. Návrh podporili ľavicoví demokrati Pavel Koncoš, Ľubomír Fogaš a Milan Ftáčnik i vtedajší podpredseda HZDS Milan Kňažko. Nesúhlas s ústavou vyslovili predstavitelia KDH Ján Čarnogurský, Ján Figeľ a Ladislav Pittner. Súčasní reprezentanti SMK Pál Csáky, István Harna a Edit Bauerová sa na hlasovaní nezúčastnili.