k záveru, že TASR má dominantné postavenie na relevantnom trhu domáceho, ekonomického a športového spravodajstva. V súčinnosti s Ministerstvom financií SR však zistil, že Tlačová agentúra SR neporušuje zákon a toto svoje postavenie vo vzťahu k svojim odberateľom nezneužíva.
Podľa výsledkov cenovej kontroly, uskutočnenej Ministerstvom financií SR, jednotlivé ceny za spravodajské servisy TASR nedosahovali ani výšku ekonomicky oprávnených nákladov. Stanovisko MF SR si vyžiadal PMÚ s cieľom preveriť opodstatnenosť nákladov zahrnutých v rámci hlavnej činnosti národnej agentúry a zistiť, či je cena za jednotlivé spravodajské servisy primeraná v zmysle zákona o cenách.
Približne v rovnakom čase ako podanie na PMÚ podala agentúra SITA voči Tlačovej agentúre SR podnet na začatie trestného stíhania. Ešte v decembri 2000 ho však príslušný vyšetrovateľ odložil ako neopodstatnený. Vyšetrovateľ po preverení podnetu, v ktorom SITA obvinila TASR z vykrádania svojho spravodajského servisu, dospel k záveru, že nedošlo k spáchaniu trestného činu.
Žaloba, ktorú podala TASR voči agentúre SITA pre neoprávnené vstupovanie do spravodajského servisu, je momentálne v kompetencii Najvyššieho súdu SR. TASR požiadala o vydanie predbežného rozhodnutia, ktoré má okrem iného zabrániť agentúre SITA v ďalšom protiprávnom konaní. SITA totiž podľa zistenia špeciálneho softvéru, monitorujúceho neoprávnené internetové vstupy do agentúrnych správ TASR, využívala heslá iných klientov na nelegálne monitorovanie jej spravodajského servisu.