v roku 2004 obhajovať sociálnu politiku. V budúcom roku preto budú hľadať podporu pre otvorenie zákonov novej sociálnej reformy. Šéf KSS si uvedomuje, že po odchode Hermana Arvaya sa jeho strane nepodarí s desiatimi poslancami v NR SR presadiť veľké zmeny. Preto chce ďalej "racionálne využívať spoluprácu opozičných strán, ale hľadať aj konkrétne kontakty v rámci koalície." "Ak by sme sa mali osamostatniť a byť len my a socializmus, to by pre budúcnosť nič neprinieslo," doplnil
Poslanecký klub KSS to podľa Ševca v roku 2003 nemal ľahké. Z klubu 1. decembra odišiel Arvay, ktorý sa zaradil do radov nezávislých poslancov a odmieta zložiť poslanecký mandát. Zmeny nastali aj vo vedení poslaneckého klubu komunistov. Ivana Hoptu, po ohlásení jeho kandidatúry na predsedu KSS, vystriedal 7. novembra Vladimír Ďaďo. Ševc tvrdí, že antikomunizmus na našej politickej scéne neprestal "je tvrdý, reálny, konkrétny."
Budúci rok podľa Ševca prinesie pre KSS veľkú výzvu - vstup Slovenska do Európskej únie. Slovenskí komunisti chcú nadviazať kontakty najmä na pôde Európskeho parlamentu (EP), najmä v rámci európskej ľavice. V EP chcú tiež získať aspoň jedno poslanecké kreslo.
pu;tm;mt