útvary bývalej justičnej polície, takže pod všetkými riaditeľstvami a Prezídiom PZ vznikli úrady justičnej a kriminálnej polície. Šéfom Úradu justičnej a kriminálnej polície PPZ sa stal Miroslav Janíček, ktorý pôsobil ako riaditeľ odboru ekonomickej kriminality sekcie justičnej polície.
Oddnes neexistuje ani Úrad finančnej polície (ÚFP), Národná protidrogová jednotka (NPJ), Úrad organizovanej trestnej činnosti (ÚOTČ) a Odbor zvláštnych úloh (OZÚ). ÚFP, NPJ a ÚOTČ sa zlúčili do Odboru boja proti organizovanej kriminalite, ktorého vedením je poverený prvý policajný viceprezident Jaroslav Spišiak.
OZÚ a Odbor vyšetrovania obzvlášť závažnej trestnej činnosti, ktorý bol v minulosti zaradený pod sekciu Justičnej polície, sa zlúčili do Úradu boja proti korupcii. Jeho hlavnou činnosťou bude vyšetrovanie prípadov verejných činiteľov a náročných ekonomických trestných činov, ktoré by mal dozorovať špeciálny prokurátor a súdiť špeciálny súd. Šéfom tohto úradu sa stal Jozef Šátek.
Po reorganizácii, ktorej cieľom nie je v polícii ušetriť, ale jej činnosť zefektívniť, odíde podľa ministra z PZ zrejme viacero policajtov. V minulom roku mal Policajný zbor SR a ministerstvo vnútra 20 120 policajtov a 6 660 civilných zamestnancov. V uliciach bolo však len 4 303 pochôdzkarov, ich počet by mal vzrásť až na 5 177. Poriadkových policajtov, ktorí by mali byť v uliciach, odbremení reorganizácia od skráteného vyšetrovania. Kým vlani sa administratíve trestných činov so sadzbou do troch rokov venovalo v okresoch a krajoch 2 183 policajtov, po reorganizácii je na to vyčlenených 1 348 príslušníkov. Počet vyšetrovateľov stúpol o 85, nezmenil sa počet kriminalistov a dopravných policajtov.