žne úvahy ako z tejto situácie von". Jasné označenie Dzurindu ako vinníka zrejme môže vyvolať aj tlak tých čo zostali v SDKÚ, aby sa začalo konať, dodal pre agentúru SITA. Šimko síce nehovorí, kto by mal nastúpiť namiesto Dzurindu, Kusý ale nepredpokladá, že by tieto ašpirácie mohol mať on. Dodal tiež, že Šimka vedie pri jeho požiadavke aj osobný motív, lebo "práve predseda vlády ho vyhodil zo sedla a zbavil ministerského postu".
Ďalší vývoj situácie bude záležať aj od postoja ostatných koaličných partnerov. Ich postoje sú zatiaľ veľmi váhavé a vôbec sa nezačalo hovoriť vážne o tom, kto by mal byť Dzurindovým nástupcom. Kusý sa však domnieva, že už nastal čas, aby aj oni vyzvali Dzurindu na odchod. "Zostať v pozícii menšinovej vlády nie je riešenie, to sa koaličným partnerom nemôže rozhodne páčiť," dodal.
Podľa Kusého je ťažko povedať, či odstúpi Dzurinda sám. Záleží od nátlaku, ktorý bude na neho vyvíjaný, ak bude cítiť podporu, tak sa bude brániť. "Je to veľmi ctižiadostivý a sebavedomý človek," konštatoval. Kusý nevylúčil, že Šimko má na Dzurindu ešte "niečo v zálohe". Boli rôzne kauzy, ktoré boli do značnej miery vnútrostraníckou záležitosťou a ktoré sa riešili zametením pod stôl. V týchto kauzách je ale Šimko v nepríjemnej pozícii, lebo je minimálne ich spoluúčastníkom.