m. "Celý fígeľ je v tom, či budúcim predsedom vlády bude Fico alebo Mečiar," komentoval nezhody opozičných lídrov a predčasný odchod Roberta Fica zo stretnutia šéf KSS Jozef Ševc. ĽS-HZDS chce vysloviť nedôveru vláde a vytvoriť novú, ktorá by vládla ďalšie tri roky bez nových volieb. Smer však rozhodne odmieta ísť do vlády, ktorú by zostavovalo ĽS-HZDS . Spolu s komunistami trvá na predčasných voľbách. Ak by šimkovci v parlamente podporili odvolanie kabinetu, mala by nastúpiť úradnícka vláda, ktorá by do šiestich mesiacov vypísala voľby.
Mečiarovo hnutie odmieta spojenie prezidentských volieb a referenda o predčasných parlamentných voľbách, čo presadzuje Smer. Fico povedal Mečiarovi, že sa už s prezidentom Schusterom dohodli na vypísaní oboch hlasovaní na 3. apríla. "To nemôžem prijať," zdôraznil predseda ĽS-HZDS pre agentúru SITA.
Spojenie volieb a referenda by podľa neho znamenalo, že strana by musela naraz bojovať na dvoch frontoch. Ševc sa domnieva, že ak by sa ĽS-HZDS podarilo zostavovať vládu už teraz, Mečiar by nešiel do prezidentských volieb. Kandidatúru dnes nepotvrdil, predsedov Smer-u a KSS sa ale opýtal, či sa dokážu zhodnúť na spoločnom prezidentskom kandidátovi. Smer to odmietol. ĽS-HZDS Fica obvinila, že má dohody s ministrom spravodlivosti Lipšicom o podpore zákona o konflikte záujmov a zákona o preukazovaní pôvodu majetku. Hnutie ich nebude rešpektovať a v parlamente bude spolu s KSS proti. Opozícia je rozdelená aj pri zmluve s Vatikánom o výchove a vzdelávaní. Hnutie za ňu zahlasuje, komunisti budú proti.