Dzurindu a Ivana Šimka. "Som pripravený prevziať takúto sprostredkovateľskú úlohu a pokúsiť sa o zmier medzi týmito dvoma stranami," vyhlásil Hrušovský v diskusnej relácii Slovenského rozhlasu (SRo) Sobotné dialógy. Svoju iniciatívu chce Hrušovský konzultovať aj s SMK. "Predpokladám, že sa nám podarí osloviť sporné strany tak, aby sa spamätali a aby spor dvoch predstaviteľov nevyvolával spor celej vládnej koalície a krízu v štáte," povedal Hrušovský. Model budúcej spolupráce medzi SF a stranami koalície by mal podľa Hrušovského dať koalícii istotu, že môže pokojne vládnuť, "že nebudeme musieť chodiť za Mečiarom, Ficom alebo Tkáčom a spoliehať sa na ich hlasy". Možnosť, že dovládne menšinová vláda, nie je podľa Hrušovského udržateľná.
Podpredseda SDKÚ Ivan Mikloš v relácii zdôraznil, že požiadavka SF na odvolanie premiéra je pre stranu neakceptovateľná, lebo spochybňuje právo SDKÚ nominovať predsedu vlády. Poznamenal, že ak SF bude naďalej trvať na odchode Dzurindu, tak s ním SDKÚ "nemá o čom rokovať". Podľa Mikloša je šanca na fungovanie menšinovej vlády reálna v prípade, že SF neodstúpi od deklarovanej podpory vládneho programu.
Podľa Zuzany Martinákovej poslanci, ktorí sa hlásia k SF nepodporia v parlamente prípadný návrh opozície na vyslovenie nedôvery predsedovi vlády. "Nemáme záujem na destabilizácii pomerov a na páde vlády tak, aby sa nevedelo aká bude alternatíva," vyhlásila. Prípadný vstup SF do vlády by podľa Martinákovej vyvolal "omnoho väčšie spory než teraz riešime". Za jedinú možnú preto Martináková považuje spoluprácu na úrovni parlamentu, kde je SF pripravené rokovať o podpore vládnych návrhov zákonov.