odľa svojho lídra preto nenačrtnú vo svojom riešení koaličnej krízy výmenu premiéra. Zároveň Hrušovský kritizoval, že štýl vlády M. Dzurindu sa premietol do vnútrostraníckeho problému SDKÚ a do odchodu jej poslancov, na čo doplatili všetky koaličné strany. Za krízu v koalícii preto KDH necíti zodpovednosť. Lídra SF Ivana Šimka i M. Dzurindu Hrušovský upozornil, že ak spôsobia pád súčasnej vlády, tak za to budú niesť plnú zodpovednosť. Hrušovský však neverí, že by súčasná menšinová vláda dokázala dovládnuť v riadnom volebnom období.
Podľa Mikloša je však dôležité, že hoci je vláda v menšine, tak v parlamente existuje programová väčšina. Zhodu na programovom vyhlásení považuje za veľmi dôležitú a na rozdiel od Hrušovského sa domnieva, že na jej základe by mohla menšinová vláda fungovať. Podľa neho však SDKÚ naďalej stojí za svojím premiérom. Mikloš si totiž nie je istý, či by po páde Dzurindu bola koalícia schopná dohodnúť sa na novom programovom vyhlásení vlády. "Vzťah KDH a ANO vytvára pochybnosti, či by došlo k zhode na programovom vyhlásení vlády," dodal.
SF však neustúpi od svojej požiadavky, vymeniť predsedu vlády. Na otázku, či by poslanci SF hlasovali v parlamente za odvolanie Dzurindu, líder fóra Ivan Šimko neodpovedal. Na druhej strane si však nemyslí, že predčasné parlamentné voľby by boli riešením súčasnej vládnej krízy. Riešením podľa neho bude, ak sa vláda vráti k svojmu pôvodnému vládnemu programu. Zároveň Šimko v relácii zopakoval, že SF nemá záujem o žiaden vládny post. Líder fóra však neodpovedal, či by akceptoval prípadnú ponuku od koaličných partnerov na vládne kreslo.
Smer podľa svojej podpredsedníčky Moniky Beňovej využije súčasnú krízu a zaútočí na koalíciu. Myslí si, že najčistejším riešením momentálnej situácie by boli predčasné voľby. Ako konštatovala, SF nie je štandardnou opozičnou stranou, a preto si Smer počká, aký postoj zaujmú poslanci fóra pri jednotlivých hlasovaniach v parlamente. Ak však bude záujem u oboch strán, tak Smer sa nebude vyhýbať rokovaniu so Šimkovým fórom.