(SIS) aj o Slovensku. Ako pre agentúru SITA uviedol dozorujúci prokurátor Úradu špeciálneho prokurátora (ÚŠP) GP Dušan Kováčik, Česká republika, ktorú požiadali slovenské orgány o právnu pomoc, keďže Komínek je český štátny príslušník, nemohla slovenskej strane vyhovieť. "Z českej strany sme dostali negatívnu odpoveď s tým, že taký človek sa v Českej republike nezdržiava," vysvetlil Kováčik. Dodal, že na adrese bydliska, telefónnych číslach a emailových adresách, ktoré mala prokuratúra k dispozícii, sa Komínka zastihnúť nepodarilo. Podľa Kováčika sa ho však GP ďalej snaží vypátrať a vypočuť.
J. Komínek by mal vypovedať ako svedok v súvislosti s vyšetrovaním trestného oznámenia, ktoré podala Slovenská informačná služba (SIS) po uverejnení kritických článkov v časopise JID. Prvý podnet SIS podala v januári 2003, keď jej ešte šéfoval Vladimír Mitro. Reagovala tak na článok JID, podľa ktorého môže byť SIS vážnou prekážkou nášho vstupu do NATO. Autor článku tvrdil, že tajná služba obchoduje so zbraňami a manipuluje informácie a jej riaditeľa V. Mitra označil za produkt komunistickej normalizácie.
Podaním ďalšieho trestného oznámenia 7. augusta reagovala SIS na nový článok v tom istom magazíne. Autor v ňom konštatoval, že do radov SIS sa dostávajú bývalí príslušníci ŠtB, osoby s aktívnymi kontaktmi na ruské a ukrajinské tajné služby i osoby s väzbami na organizovaný zločin. V článku sa spomína aj údajné stretnutie s bývalými vysokopostavenými predstaviteľmi polície, ktorí sú bývalými členmi ŠtB alebo po invázii v roku 1968 inak spolupracovali so Sovietskym zväzom. Stretnutie údajne zorganizoval riaditeľ SlS za účelom naverbovania takýchto osôb do informačnej služby.