e, inštitúcie vyššieho vzdelávania, orgány miestnej a regionálnej samosprávy, spoločenské, ekonomické, politické a kultúrne subjekty zo Slovenska.
Šancu uspieť majú informačné, publikačné, vzdelávacie a kultúrne projekty zamerané na EÚ a prístupový proces Slovenska. Ako pre agentúru SITA povedala manažérka Delegácie EK v SR pre občiansku spoločnosť a menšiny Ivana Škodová, projekty by nemali byť zamerané na štrukturálne fondy, pre ktoré sú určené iné podporné programy. Podľa Škodovej by sa mali venovať ďalším údajom o legislatíve a podmienkach života v únii. Ako zdôraznila, tento rok sú prioritami informačného programu Phare napríklad aj témy ako vyrovnávanie šancí medzi pohlaviami, náboženstvami, či etnickými skupinami, ale aj dodržiavanie ľudských práv a podpora miestneho rozvoja. Minimálna výška podpory pre jeden projekt je 5 000 eur (cca 202 500 korún) a maximálna možná podpora dosahuje 30 tisíc eur (cca 1 215 000 korún). Spolufinancovanie z prostriedkov grantu môže dosiahnuť najviac 80 % z celkových nákladov na projekt. Podmienkou je, aby sa projekt uskutočnil na území Slovenska do konca septembra 2004.
Záujemcovia o podporu z Phare grantov môžu svoje projekty do 16. februára do 16:00 priniesť osobne alebo poslať poštou na adresu: Delegation of the European Commission in the Slovak Republic, Panská 3, 811 01 Bratislava. Informácie sú zverejnené aj na internetovej adrese www.europa.sk, v sekcii pomoc EÚ. Delegácia odpovedá na otázky na e-maile: delegation-slovakia-reception@cec.eu.int. Záujemcovia o podporu sa môžu pýtať aj prostredníctvom faxu - 02/ 5443 2980.