určených pre internáty na sociálny fond. Ministerstvo školstva tiež navrhuje v zákone, aby majetok Študentského pôžičkového fondu prešiel na tretí subjekt.
Vládni legislatívci sa budú zaoberať aj návrhom novely ústavy, ktorý pripravil predseda ústavnoprávneho výboru parlamentu Ján Drgonec (ANO). Navrhuje, aby poslanec za svoje výroky nemohol byť na pôde parlamentu občianskoprávne stíhaný. Podľa platnej úpravy v slovenskej ústave totiž poslanca možno za jeho výroky žalovať v občianskoprávnom konaní. Ak by poslanec napríklad pri prerokovávaní zákona povedal niečo, čo sa nebude páčiť nejakej firme a tá to bude kvalifikovať ako zásah do dobrej povesti, môže ho žalovať. Preto sa Drgonec rozhodol rozšíriť tzv. indemitu - ochranu pred zodpovednosťou za výroky súvisiace s výkonom mandátu.
Predmetom rokovania LRV by mala byť aj novela zákona o živnostenskom podnikaní. Návrh má odstrániť problém s uznávaním kvalifikácie občanov Európskej únie (EÚ), ktorí sa na Slovensku rozhodnú podnikať. Rovnako sa budú akceptovať kvalifikácie Slovákov v krajinách EÚ. Slovensko tým zosúladí svoje právo v oblasti spôsobu uznávania dokladov o odbornej spôsobilosti na vykonávanie živností s právom EÚ.
LRV sa bude zaoberať aj novelou rokovacieho poriadku NR SR. Tá zakotvuje pravidlá vytvorenia a fungovania nového Výboru NR SR pre európske záležitosti, ktorý vznikne v súvislosti s naším vstupom do Európskej únie. Vo výbore by mali mať strany pomerné zastúpenie. Návrh novely obsahuje aj pevné termíny na hlasovanie. O prerokovaných bodoch by mali poslanci rozhodovať o 11:00 a 17:00. Vyššia efektívnosť práce parlamentu by sa mala dosiahnuť zavedením povinnosti pre poslancov predkladať návrhy aj v elektronickej podobe.
LRV tiež prerokuje návrh novely Ústavy SR potrebnej pre vstup do Európskej únie (EÚ). Novelu predložil predseda NR SR Pavol Hrušovský so skupinou poslancov. Okrem iného obsahuje ustanovenie, podľa ktorého by boli ministri na rokovaniach európskych inštitúcií viazaní rozhodnutiami parlamentu resp. jeho príslušného výboru. Práve toto ustanovenie je najcitlivejším z predkladanej novely. Novela ústavy v súvislosti s voľbami do Európskeho parlamentu zakotvuje nezlučiteľnosť mandátu poslanca Európskeho parlamentu s inými verejnými a ústavnými funkciami na Slovensku. Občanom EÚ s trvalým pobytom na Slovensku sa priznáva právo voliť a byť volený vo voľbách do europarlamentu a Ústavný súd SR po schválení novely bude mať kompetenciu preskúmavať volebné sťažnosti vo vzťahu k voľbám do EP.