aj podporu Demokratickej strany a ďalších demokratických subjektov. Bútora verí, že voliči si uvedomia, že volia prezidenta na päť rokov a budú sa riadiť rozumom a citom. Mali by pritom pamätať aj na minulosť kandidátov.
"Minulosť je jedným z kritérií, o ktorých by sa malo hovoriť. Takisto je to nezávislosť, ekonomická majetková čistota, takisto aj spôsob, akým chcú kandidáti narábať s mocou, hodnoty, na ktorých stavajú," povedal pre SITA. Bútora považuje za prirodzené zohľadňovať aj minulosť kandidátov. Ako dodal, všade na svete sa ich na ňu pýtajú. "Nemyslím hon na bosorky, ale myslím na to, že potrebujeme prezidenta na päť rokov do dobrého aj zlého počasia."
Bútora by sa ako prezident usiloval o vyrovnanie rozdielov medzi chudobnejšími a bohatšími regiónmi. Najskôr podľa neho treba uznať, že je to vážny problém. Jeho víziou je Slovensko s väčšou sebadôverou, šancou pre schopných, ale aj solidaritou a dobročinnosťou za pomoci cirkví, s väčším zapojením ľudí do verejného života. Je za pokračovanie reforiem, ktoré by sa mali priebežne vyhodnocovať a korigovať tak, aby boli pre občanov znesiteľné.
Petičnú listinu s takmer 27 tisíc podpismi na podporu Bútorovej kandidatúry odovzdali v stredu kancelárii predsedu Národnej rady SR. V kampani chce sociológ a čestný predseda Inštitútu pre verejné otázky naďalej preferovať stretnutia s občanmi. Podľa finančných možností bude počas oficiálnej kampane hľadať aj iné formy, ktoré by ho viac zviditeľnili.