V SR Juraj Tomaga. Dodal, že to bol legálny obchod, na ktorom sa zúčastňovali viaceré krajiny. "Ak by ho chcel niekto spochybniť, spochybnil by celú OSN," zdôraznil Tomaga. Naposledy sa takáto transakcia podľa neho uskutočnila pred voľbami v roku 1998 prostredníctvom firmy Petrimex Supply. "Po voľbách potom MZV podporilo vtedajšie nálety na Irak a naša účasť v programe OSN sa skončila," konštatoval Tomaga.
Hovorca MZV SR ďalej pripomenul, že Slovensko je pevnou súčasťou protisaddámovskej koalície. Do roku 1990 patril Irak medzi našich najdôležitejších obchodných partnerov na Blízkom východe. Po uvalení embarga (pred rokom 2001) je naša obchodná výmena takmer nulová. Z diplomatických stykov medzi najvýznamnejšie patrí stretnutie bývalej ministerky zahraničných vecí Zdenky Kramplovej s jej rezortným irackým partnerom.
Podľa Tomagu slovenské zastupiteľstvo v Bagdade už požiadalo iracké ministerstvo ropného priemyslu o zoznam ľudí, ktorí sa na údajných nelegálnych obchodoch podieľali. Iracké ministerstvo dodnes nevie oficiálne potvrdiť informácie médií, ktoré zatiaľ preverujú.