odnutím opätovne kandidovať netaktizoval a rozhodol sa v poslednej chvíli.
Schuster poprel, že by mu pomoc v kampani ponúkol americký odborník, ktorý spolupracoval aj s bývalým ruským prezidentom Borisom Jeľcinom. Komunistickú minulosť nepovažuje Schuster za negatívum. Neprekážajú mu ani podpisy poslancov KSS pod jeho kandidatúrou. "Nerobím rozdiely medzi poslancami," zdôraznil. Uviedol tiež, že by neodmietol podporu svojej kandidatúry zo strany Smeru, nebude však o ňu žiadať.
Schuster sa ešte nerozhodol, či spojí termín konania referenda o vyhlásení predčasných parlamentných volieb s prezidentskými voľbami. Kritiku zo strany predstaviteľov koalície, že by týmto krokom chcel pomôcť svojej kandidatúre odmietol ako neopodstatnenú. "Nebudem slepo počúvať jeho názory alebo ultimáta," vyhlásil Schuster na margo slov premiéra Mikuláša Dzurindu, že spojenie termínov by degradovalo voľbu hlavy štátu.
Prezident kritizoval vládu, že živelným prístupom k reformám zvyšuje sociálne napätie a "skúša trpezlivosť ľudí". "Dobre to neskončí," myslí si Schuster, ktorý sa podľa vlastných slov "bojí, aby ľudia nevyšli do ulíc".
Schuster nesúhlasí s názorom, že častým vracaním zákonov do parlamentu prekračuje svoje ústavné kompetencie. Kritikov v relácii vyzval, aby sa vo veci obrátili s podaním na Ústavný súd. Zdôraznil, že kým vláda nebola v menšine, nikomu to nevadilo.