CHRONOLÓGIA: Domáce udalosti 29. septembra až 5. októbra

BRATISLAVA 6. októbra (SITA) - 29. septembra Prezident Rudolf Schuster krátko po pol jedenástej hodine opustil banskobystrickú Rooseveltovu nemocnicu, kde sa podrobil operácii sivého zákalu. Kontrolné vyšetrenia nepotvrdili žiadne ko

mplikácie.

Členovia SDKÚ volili v primárnych voľbách kandidátov na posty predsedov vyšších územných celkov (VÚC). Podľa premiéra M. Dzurindu sú prvé primárne voľby na Slovensku dôkazom toho, že je možné zbaviť stranícke sekretariáty politickej moci a tú je možné zveriť všetkým členom strany. Pozitívne ohodnotil takmer 80 percentnú priemernú účasť na vnútrostraníckych voľbách. Avizoval, že primárky by sa mali v strane stať aj spôsobom voľby jej lídra a kandidátov na posty poslancov do NR SR.

Novým predsedom Strany zelených na Slovensku (SZS) sa na 10. zjazde v Považskej Bystrici stal Pavel Petrík, prednosta Okresného úradu z Považskej Bystrice. Za Petríka hlasovalo 59 zo 119 delegátov. Za prvého podpredsedu bola zvolená Zdenka Tóthová, štátna tajomníčka Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR. Ako uviedol Petrík, pred voľbami sú pripravení osloviť celé koaličné spektrum. Ak nebude ochota, tak pôjde SZS do volieb samostatne. Terajších 0,4 percenta sú najnižšie preferencie od založenia strany v roku 1990.

Združenie robotníkov Slovenska (ZRS) pôjde do volieb do orgánov VÚC samostatne. Rozhodlo o tom zasadnutie Ústrednej rady ZRS rozšírené o predsedov okresných organizácií v Banskej Bystrici. Predseda ZRS Ján Ľupták uviedol, že dôvodom je snaha o zviditeľnenie strany, lebo médiá ju ignorujú.

Silnú podporu a solidaritu americkému ľudu vyjadril na zasadnutí republikového predstavenstva predseda HZDS Vladimír Mečiar. V súvislosti s teroristickými útokmi na USA však kritizoval slovenskú vládu, že za tri roky od volieb neurobila podľa neho nič pre vnútornú bezpečnosť štátu.

Predseda Strany občianskeho porozumenia (SOP) Pavol Hamžík nepriamo vyzval delegátov mimoriadneho kongresu v Bojniciach, aby sa "raz a navždy" vyrovnali s tzv. proreformným krídlom strany, ktorého vznik iniciovali poslanci Ján Šimko, Diana Dubovská a Katarína Čižmáriková. Diana Dubovská ohlásila bezprostredne po Hamžíkovom prejave odchod zo strany s tým, že chce pôsobiť ako nezávislá poslankyňa. Delegáti zvolili úzke vedenie strany. Prvým podpredsedom SOP sa stal Jozef Škultéty, ďalšími podpredsedami štátny tajomník Ministerstva vnútra SR Ivan Budiak a poslanec NR SR Marián Mesiarik. Predsedom strany zostáva Pavol Hamžík, ktorého potvrdila vo funkcii už prvá časť mimoriadneho kongresu SOP v Košiciach. Prívrženci poslanca Jána Šimka na najvyššie stranícke funkcie nekandidovali.

Na jeden z najväčších neonacistických koncertov do Papradna v okrese Považská Bystrica pricestovalo zhruba 500 prívržencov hnutia skinhed. Okrem Slovákov a Čechov boli medzi nimi Nemci, Francúzi a Maďari. Ešte pred začiatkom koncertu sa obcou ozývali nacistické výkriky, hajlovanie a protižidovské heslá. Polícia krátko po 23:30 prerušila nepovolený koncert a desiatky skínov predviedli na podanie vysvetlenia. Všetkým urobili osobnú prehliadku, u viacerých našli symboly fašizmu.

Už sedem slovenských chrámov má titul "bazilika minor" - bazilika menšia. Poslednou z nich sa stal kostol svätého Egídia v Bardejove. Titul a výsady baziliky minor mu udelil pápež Ján Pavol II. svojím Apoštolským breve, ktoré sa čítalo počas slávnostnej bohoslužby, celebrovanej apoštolským nunciom v SR Henrykom Józefom Nowackim.30. septembra

Prezident Rudolf Schuster podpísal zákon o prechode niektorých pôsobností z orgánov štátnej správy na obce a vyššie územné celky (VÚC).

Strana demokratickej ľavice (SDĽ) chce posúdiť doterajší priebeh privatizácie prirodzených monopolov. Republikový výbor SDĽ na svojom zasadnutí v Bratislave diskutoval aj o možnej "korekcii režimu privatizácie." Zároveň tiež rozhodol, že nevidí dôvod na podporu zvýšenia cien plynu v tomto volebnom období.

Na bratislavskom letisku Milana Rastislava Štefánika polícia zaznamenala nepovolenú operáciu so zbrojným materiálom. V 84 drevených debnách, ktoré v sobotu popoludní vyložili na bratislavskom letisku, bolo 504 protitankových striel. Náklad bol deklarovaný ako farebné svetlice a dymovnice. To sa však nepozdávalo colníkom, ktorí náklad prekontrolovali a zistili, že ide o protitankové strely. Prípadom sa zaoberal vyšetrovateľ okresného úradu vyšetrovania Bratislava 2. Ten zaistil všetok zbrojný materiál, ktorý až do objasnenia prípadu zostane v muničnom sklade, kde ho v noci odviezla jednotka Civilnej ochrany. Ukrajinské lietadlo, ktoré malo údajne prepraviť debny s vojenským materiálom do Angoly, z Bratislavy odletelo. Do Bratislavy sa vraj prepravky mali dostať v sobotu lietadlom z Teheránu. Na bratislavskom letisku sa nenašiel nikto kompetentný, kto by situáciu vysvetlil.1. októbra

Dubnická spoločnosť Hermes, a.s., nemá nič spoločné so zadržanými protitankovými strelami, vyhlásil generálny riaditeľ spoločnosti Hermes Dušan Herda. Protitankové strely boli podľa neho tovarom inej zahraničnej spoločnosti. V nedeľu bol podľa jeho slov tovar od spoločnosti Hermes - svetlice a dymovnice, naložený a tiež prepravený do Angoly. Tovar bol podľa generálneho riaditeľa spoločnosti riadne deklarovaný a vyvezený v súlade so zákonom.

V Bratislave sa konal druhý národný konvent o európskej budúcnosti Slovenska, na ktorom sa zúčastnili zástupcovia mimovládnych organizácií (MVO), cirkví, ale aj lídri politických strán, medzi nimi predseda SOP Pavol Hamžík, DS Ľudovít Kaník, ako aj šéf opozičného HZDS Vladimír Mečiar.

Splnomocnenec českej vlády pre prípravu summitu NATO v roku 2002 v Prahe Alexander Vondra pricestoval na oficiálnu návštevu Bratislavy. Konštatoval, že Slovensko má šancu dostať na nadchádzajúcom summite NATO pozvanie do aliancie. Podľa jeho slov k tomuto záveru nedospel len na základe rokovaní so slovenskými predstaviteľmi, ale aj na základe skúseností s veľvyslaneckého postu v USA. Vondra tvrdí, že Česi si želajú naše členstvo v aliancii a podporujú ho, pretože Slovensko má v ich úvahách kľúčové miesto.

Pri príležitosti 11. výročia zjednotenia Nemecka, poslal premiér SR Mikuláš Dzurinda spolkovému kancelárovi Nemeckej spolkovej republiky Gerhardovi Schröderovi blahoprajný telegram. Predseda vlády ocenil význam tohto kroku, ktorý sa podľa neho stal symbolom zjednotenej Európy a položil základy jej integračným procesom.

Ministerstvo zahraničných vecí SR privítalo minulotýždňovú rezolúciu Bezpečnostnej rady OSN, ktorá zaväzuje všetky členské štáty zintenzívniť boj proti terorizmu. Rezolúcia, ktorá predpokladá prijatie celého radu opatrení, predstavuje širokú stratégiu na potláčanie aktivít teroristických skupín a ich likvidáciu. Opatrenia sa týkajú zabránenia financovania teroristických akcií, zmrazenia účtov osôb a organizácií, znemožnenia ich prístupu k zbraniam a nebezpečnému materiálu.

Predsedníčka Slovenskej národnej strany (SNS) Anna Malíková a jej prívrženci podali na Ministerstve vnútra (MV) SR žiadosť o registráciu ďalších piatich politických subjektov s prívlastkom pravá. Ide o Pravé SDKÚ, Pravé KDH, Pravé HZDS, Pravú SDĽ a Pravé ANO. Malíková uviedla, že nejde o žiadnu recesiu, lebo v prípade registrácie novozaložených strán, pôjdu do volieb. Ide vlastne o odpoveď na žiadosť skupiny poslancov okolo Jána Slotu, ktorí chcú zaregistrovať Pravú SNS (PSNS).2. októbra

NR SR schválila návrh novely zákona o obecnom zriadení. Ide o ďalšiu z právnych noriem, nevyhnutných pre naštartovanie komplexnej reformy verejnej správy. Návrh podporilo 98 zo 107 prítomných poslancov, hlasovania sa zdržalo deväť poslancov.

Slovenské letiská, jadrové elektrárne a ďalšie významné infraštruktúrne objekty sú dobre chránené, vyhlásil premiér M. Dzurinda po zasadnutí Rady obrany štátu (ROŠ), na ktorom sa zúčastnil aj prezident Schuster. Premiér zároveň poprel informácie niektorých médií, že Slovensko má iba jedno funkčné a bojaschopné lietadlo, ktoré by mohlo v prípade ohrozenia zasiahnuť. Dzurinda je spokojný s doterajšími opatreniami, ktoré Slovensko prijalo na ochranu strategických objektov v súvislosti s teroristickými útokmi v USA z 11. septembra.

Slovenská armáda má v pohotovostnom systéme zaradené jedno nadzvukové stíhacie lietadlo v plnej výzbroji, konštatoval štátny tajomník Ministerstva obrany Jozef Pivarči a dodal, že v čase mieru toto lietadlo plne postačuje na to, aby zakročilo proti akémukoľvek narušiteľovi vzdušného priestoru nad celým územím SR. "Ani za komunistov sme nemali viac a to bol iný systém, normy a režim," povedal Pivarči.

Nový národne orientovaný politický subjekt pod názvom Pravá Slovenská národná strana (PSNS) rozšíril počet politických strán a hnutí na Slovensku po jej registrácii na MV SR. Tým počet politických strán a hnutí, ktoré sú zaregistrované na MV SR dosiahol 106.

S opatreniami, ktoré pripravilo a pripravuje Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR SR) v prospech staršej generácie oboznámil účastníkov celoslovenskej konferencii venovanej Medzinárodnému dňu starších v Bratislave minister Peter Magvaši. Pripomenul, že zákon o základnom sociálnom poistení, ktorý má prerokovať NR SR koncom toho roka a účinnosť nadobudne 1. januára 2003, upraví aj mechanizmus valorizácie dôchodkových dávok.3. októbra

NR SR schválila vládny návrh novely Obchodného zákonníka. Novela zabezpečuje ochranu veriteľov a tretích osôb v obchodnom styku. Najvýznamnejšie zmeny sa týkajú zblíženia podmienok pre akciové spoločnosti so spoločnosťami s ručením obmedzeným.

Návrhy zákonov o majetku obcí a vyšších územných celkov (VÚC), ktoré schválila NR SR, vymedzujú majetok prechádzajúci po procese decentralizácie z vlastníctva štátu do vlastníctva obcí a VÚC. Ide predovšetkým o majetok v oblasti školstva, kultúrnej a osvetovej činnosti, sociálnych vecí a zdravotnej starostlivosti. Štát bude povinný uzavrieť s obcami (resp. VÚC) aj písomný protokol o majetku, ktorý zveruje samospráve.

Novela zákona o rozpočtových pravidlách, ktorú schválila NR SR, vytvára právne a ekonomické podmienky na realizáciu procesu reformy verejnej správy na úseku financovania a rozpočtového hospodárenia obcí a VÚC. Upravuje postavenie rozpočtov obcí a VÚC, rozčlenenie rozpočtu na bežný rozpočet a kapitálový rozpočet, pravidlá hospodárenia a používania návratných zdrojov financovania, stabilizáciu príjmov a mechanizmus finančného vyrovnávania rozpočtov územných samospráv.

Parlament schválil návrh zákona o platových pomeroch a ďalších náležitostiach súvisiacich s vykonávaním funkcie predsedu VÚC. Ide o poslednú významnú právnu normu, ktorá je nevyhnutná pre naštartovanie reformy verejnej správy.

NR SR definitívne schválil novelu Občianskeho súdneho poriadku, ktorý urýchli a zefektívni civilné konanie pred súdmi a novelu cestného zákona, ktorá ruší Štátny fond cestného rozvoja (ŠFCR) a prináša aj zmenu v kategorizácii motorových vozidiel.

Tlačová agentúra Slovenskej republiky (TASR) dostane zo štátneho rozpočtu na rok 2002 dotáciu 50 milióna Sk. Pôvodne mala štátna agentúra v roku 2002 čerpať z rozpočtu 27 miliónov. Vláda o zvýšení príspevku o 23 miliónov korún pre TASR rozhodla s tým, že dotáciu koalícia navŕši prostredníctvom poslaneckého pozmeňujúceho návrhu. Na navŕšení štátneho príspevku pre rozpočtovú kapitolu TASR sa v utorok na zasadnutí dohodli lídri vládnych strán. Zároveň poverili ministra kultúry, aby urýchlene vypracoval projekt transformácie TASR.

Spoločným kandidátom na predsedu bratislavského VÚC štvorkoalície KDH-ANO-SMK-DS sa stal Ľubo Roman. Zástupcovia koalície o tom informovali s tým, že KDH a DS, ktorí mali vlastných kandidátov po rokovaniach sa rozhodli podporiť Ľ. Romana kandidáta ANO. SMK nemala pre bratislavský región vlastného kandidáta.

Poslanci NR SR Katarína Čižmáriková a Ján Šimko na rokovaní poslaneckého klubu SOP-LDU-SZS oznámili, že končia členstvo v SOP. Hlavnými dôvodmi ich odchodu sú neschopnosť strany dôsledne napĺňať volebný program, jednoznačne podporovať nevyhnutné reformy, neustále lavírovanie, neschopnosť sebareflexie a formalizmus. Obaja poslanci zostávajú pracovať v poslaneckom klube SOP-LDU-SZS a naďalej budú podporovať vládny program a zástupcov SOP vo vláde SR.

Najvyšší súd (NS) SR zamietol námietku o zaujatosti sudkyne v prípade konkurzu na Štúdio Koliba a.s. Senát rozhodol, že sudkyňa Blažena Hirnerová nie je vylúčená z prejednávania veci. V praxi to znamená, že NS vráti spis na bratislavský Krajský súd a sudkyňa B. Hirnerová bude pokračovať v konkurznom súde. Námietku voči zaujatosti sudkyne vzniesla na schôdzi veriteľov 21. augusta zástupkyňa Fondu národného majetku (FNM), jedného z konkurzných veriteľov.

Posúdenie aplikácie európskeho práva medzinárodnými právnymi inštitúciami a ich vplyv na rozhodovaciu činnosť národných ústavných súdov je cieľom trojdňovej medzinárodnej konferencie Európske právo v judikatúre ústavných súdov, ktorá sa začala v Bratislave. Konferenciu zorganizoval Ústavný súd SR v spolupráci s Nadáciou Hannsa Seidela a Ústavom štátu a práva Slovenskej akadémie vied.4. októbra

Prezident republiky Rudolf Schuster odcestoval do bulharského hlavného mesta, kde sa uskutoční summit kandidátskych krajín NATO pod názvom Príspevok nových demokracií k euroatlantickej bezpečnosti. Krátko pred odletom do Sofie sa R. Schuster stretol s americkým chargé d´affaires Douglasom Hengelom, ktorý hlave štátu poďakoval za postoj Slovenska po teroristických útokoch na USA, pričom ocenil, že sme sa správali, akoby sme už boli členom NATO.

Na summit ministrov zahraničných vecí krajín kandidujúcich na členstvo v NATO, ktorý sa začal v slovinskom Blede, odcestoval šéf diplomacie Eduard Kukan. Témou stretnutia ašpirantov na vstup do NATO bolo rozširovanie aliancie.

Upozorniť na aktuálne problémy slovenských Rómov a pomôcť pri ich riešení bolo hlavným cieľom konferencie Slovensko a Rómovia - ako ďalej? v Bratislave.

NR SR schválila zákon o presune niektorých pôsobností z policajného zboru na okresné a krajské úrady a návrh zákona o štátnej pomoci, ktorý stanovuje podmienky jej poskytovania, napríklad na vzdelávanie zamestnancov alebo podporu zamestnanosti. Parlament schválil novelu zákona o spotrebnej dani z vína, ktorá znižuje sadzbu dane u tichého vína na nulu zo súčasnej úrovne 5 Sk za liter a vládny návrh patentového zákona, ktorý má zosúladiť patentové právo s Európskou patentovou dohodou.

NR SR expresne, behom troch hodín schválila novelu zákona o ochrane vkladov. Jej cieľom je urýchlená úprava niektorých ustanovení zákona o ochrane vkladov a zákona o konkurze a vyrovnaní tak, aby sa eliminovali riziká ohrozenia systému ochrany vkladov. Mala by eliminovať aj riziká vzniku značných budúcich hospodárskych škôd, ktoré vznikli po stredajšom rozhodnutí odvolacieho senátu Najvyššieho súdu SR v spore medzi Fondom ochrany vkladov (FOV) a správcom konkurznej podstaty Dopravnej banky, a.s., a ktoré by sa v konečnom dôsledku prenášali na štát.

V prvý deň oficiálnej návštevy delegácie slovenského parlamentu v Českej republike prijal predsedu NR SR Jozefa Migaša na Pražskom hrade český prezident Václav Havel. Dvojdňová oficiálna návšteva slovenského parlamentu v ČR symbolicky odštartovala aj mesiac česko-slovenskej vzájomnosti.

Výsledky kontrolnej činnosti Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) v kauze eurofondy by nemali ovplyvniť ďalšiu spoluprácu s EÚ a ďalšie poskytovanie prostriedkov z jej fondov, uviedol to podpredseda úradu Igor Malý. Kontrolu NKÚ v kauze eurofondy ukončili 28. septembra a v súčasnosti ešte kontrolujú konečných prijímateľov finančných prostriedkov zo zahraničia.

Za "veľmi prísne" označila vicepremiérka pre európsku integráciu Mária Kadlečíková rozhodnutie rozpočtového výboru Európskeho parlamentu (EP) o pozastavení prostriedkov z fondov predvstupovej pomoci EÚ Slovensku. "Po rozhovore s veľvyslancom Jurajom Migašom sme však boli optimistickí," uviedla M. Kadlečíková. Odôvodnila to tým, že pred časom rakúsky poslanec Herbert Bösch, ktorý je známy svojím nekompromisným postojom v boji proti korupcii, navrhoval, aby sa zablokovalo až 106 miliónov eur, pričom za týždeň sa podarilo dosiahnuť, že pôjde len o desať percent.

Rozhodnutie rozpočtového výboru EP podmienečne pozastaviť určitú časť prostriedkov, na ktoré má Slovensko nárok z rozpočtu Európskej únie v rámci predvstupovej pomoci, považuje predseda Zahraničného výboru NR SR Peter Weiss za vážnu správu. "Je v záujme Slovenska urýchlene urobiť kroky, ktoré presvedčia EP a príslušný rozpočtový výbor, aby zdroje uvoľnil," zdôraznil Weiss a dodal, že konať musí najmä vláda.

Americký chargé d´affaires na Slovensku Douglas Hengel informoval štátneho tajomníka MZV SR Jozefa Chlebu o dôkazoch potvrdzujúcich účasť teroristickej siete Al Kájda a Usáma bin Ládina na organizovaní septembrových teroristických útokov na New York a Washington. Na stretnutí D. Hengel zároveň ocenil veľmi dobrú spoluprácu slovenskej strany pri zaručení bezpečnosti veľvyslanectva USA v Bratislave.

O prebiehajúcej reforme slovenskej armády v súlade s pripravovanou koncepciou Ozbrojené sily SR - Model 2010 informoval vysokého predstaviteľa Medzinárodného vojenského štábu NATO v SR brigádneho generála Guida Danteho Palmieriho náčelník Generálneho štábu ASR genpor. Milan Cerovský. Palmieri vysoko ocenil zmeny v rezorte obrany a ubezpečil Cerovského, že Slovensko je na správnej ceste v snahe stať sa plnohodnotným členom NATO.5. októbra

Senát Krajského súdu v Banskej Bystrici vedený Ľubomírom Samuelom oslobodil Mikuláša Černáka, ktorý bol obžalovaný z vraždy Poliaka Grzegorza Szymaneka a trestného činu brania rukojemníka.

Generálny tajomník Severoatlantickej aliancie (NATO) George Robertson na summite kandidátskych krajín NATO v Sofii vyhlásil, že rozhodnutie NATO aktívne bojovať s terorizmom neodsunie, ani neohrozí rozširovanie aliancie. Ocenil pokrok, ktorý kandidátske krajiny urobili a vyzval ich, aby v procese integrácie pokračovali rovnakým tempom ako doteraz. Podľa Robertsona bolo veľmi cenné, že aj kandidátske krajiny sa rozhodli bezprostredne po 11. septembri postaviť sa na stranu USA, a teda aj NATO v boji proti novodobej hrozbe - terorizmu.

Ochotu Slovenska spolupracovať v rámci svetovej Antiteroristickej koalície všetkými možnými spôsobmi vo svojom prejave na sofijskom summite kandidátskych krajín NATO prezentoval prezident R. Schuster. Slovensko predstavil ako krajinu, ktorá sa bezprostredne po teroristických útokoch na USA rozhodne postavila na stranu USA ako ich spojenec, napriek tomu, že sa ešte len staneme formálnym členom Severoatlantickej aliancie.

NR SR definitívne schválila novelu zákona o bankách. Cieľom novely je zosúladenie zákona s príslušnými smernicami Európskej únie (EÚ). Novým spôsobom sa v ňom upravujú ustanovenia o obozretnom podnikaní bánk a sú v ňom zapracované tiež ustanovenia upravujúce dohľad na konsolidovanom základe. Upravuje tiež podnikanie bánk z krajín EÚ na Slovensku.

Takmer všetci slovenskí novinári, ktorí boli svojimi redakciami v septembri vyslaní do Pakistanu alebo Afganistanu, sa už vrátili domov. Do oblasti, ktorá mala byť cieľom prípadného útoku USA na teroristické základne v Afganistane, vyslali svojich spravodajcov Rádio Twist, Slovenská televízia (STV), Slovenský rozhlas (SRo) a televízia TA3. Jediným slovenským novinárom, ktorý na Strednom východe mapuje situáciu naďalej, je moskovský spravodajca STV Igor Pokojný.

Nótu slovenskej strany, ktorou sa zavrela Dohoda medzi vládami SR a Ruskej federácie (RF) o zjednodušení vydávania víz, odovzdalo Veľvyslanectvo SR v Moskve ruskému rezortu diplomacie. Dohoda tak nadobudne platnosť 31. októbra. Medzivládna zmluva umožní tiež členom vlakových, leteckých a lodných posádok, vodičom medzinárodnej osobnej a nákladnej dopravy získať viacnásobné víza.

Vydávanie turistických priepustiek na hraničných priechodoch v Juhoslovanskej zväzovej republike (JZR) bolo predĺžené do 31. októbra. Vtedy sa skončí turistická sezóna a dovtedy bude JZR poskytovať bezvízový styk pre Slovákov. Na juhoslovanskej hranici, pred pobytom v JZR v celkovej dĺžke do 30 dní, juhoslovanská strana naďalej požaduje jednorazový poplatok 14 DM. Pri cestách občanov JZR na Slovensko naďalej platí vízová povinnosť.

Návrh vlády o rovnakej vekovej hranici obchodu mužov a žien do dôchodku privítalo občianske združenie Možnosť voľby – za dodržiavanie ľudských práv žien a detí. "Očakávame rovnako razantný postup aj pri odstraňovaní ďalších negatívnych javov diskriminácie," uvádza vo vyhlásení predsedníčka OZ Oľga Pietruchová. Pripomenula nízke zastúpenie žien vo vrcholových funkciách štátnej správy a v zastupiteľských orgánoch a nízku účasť na rozhodovacích procesoch.kp;pu

Najčítanejšie na SME Domov


Inzercia - Tlačové správy


 1. Tatra banka spustila najmodernejší internet banking pre firmy
 2. Toto tajomstvo vrcholoví športovci dlho skrývali
 3. Slovensko má pralesy, púšť aj kameňopád. Už ste ich videli?
 4. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných
 5. Leto 2018 v Grécku s odletom z Bratislavy
 6. Dlhopisy 7,25 % p.a. majú najvýhodnejšiu nákupnú cenu v roku
 7. Zelené Grunty vám ponúknu viac, ako očakávate
 8. Kam do tepla v januári?
 9. First moment Turecko: využite zľavy na špičkové hotely
 10. Konzultácia so svetovými odborníkmi dokáže zachrániť život
 1. Slovensko má pralesy, púšť aj kameňopád. Už ste ich videli?
 2. Toto tajomstvo vrcholoví športovci dlho skrývali
 3. Vlani sme si vyberali z vyše pol milióna inzerovaných áut
 4. V centre našej pozornosti sú zákazníci. Už 50 rokov
 5. Začiatok roka patrí dani z nehnuteľností
 6. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných
 7. Tipy pre atraktívne poprsie po dojčení. Plastike povedzte nie
 8. Stanovisko spoločnosti Advokátska kancelária JUDr. Radomír Bžán
 9. Tatra banka spustila najmodernejší internet banking pre firmy
 10. Iba dnes: Narodeninové predplatné SME.sk za 25 eur
 1. Iba dnes: Narodeninové predplatné SME.sk za 25 eur 10 004
 2. Tatra banka spustila najmodernejší internet banking pre firmy 5 745
 3. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných 5 174
 4. Leto 2018 v Grécku s odletom z Bratislavy 3 998
 5. Kam do tepla v januári? 2 532
 6. Dlhopisy 7,25 % p.a. majú najvýhodnejšiu nákupnú cenu v roku 2 333
 7. Demänovku mieša iba jeden človek. Ako si strážia receptúru? 2 319
 8. First moment Turecko: využite zľavy na špičkové hotely 2 252
 9. Zelené Grunty vám ponúknu viac, ako očakávate 1 318
 10. Konzultácia so svetovými odborníkmi dokáže zachrániť život 1 115

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Bitkári v škole v Demandiciach skončili, spolužiaci naďalej pykajú

Žiaci z obcí Lontov a Ipeľský Sokolec naďalej chodia do Demandíc, hoci si musia preplácať cestu sami.

DOMOV

Bitkári v škole v Demandiciach skončili, spolužiaci naďalej pykajú

Žiaci z obcí Lontov a Ipeľský Sokolec naďalej chodia do Demandíc, hoci si musia preplácať cestu sami.

EKONOMIKA

Diskriminácia, sťažujú sa veriaci na nový poplatok za sobáš

Za cirkevný sobáš sa doteraz matričný poplatok neplatil.

Neprehliadnite tiež

Prešov má novú atrakciu, model mesta na námestí

Model ukazuje, aké bolo mesto v roku 1768.

Minúta po minúte: Stretnutie so županom Jurajom Drobom

Osem krajov, osem županov osem diskusných podujatí s názvom Stretnutie so županom. Pokračujeme v Bratislave.

Smrť v košickom byte: Nebola to eutanázia, muž spáchal samovraždu

Špekulácie, že mu na druhý svet pomohla manželka, vyšetrovanie nepotvrdilo.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Záhadná petícia chce Štefana Harabina za prezidenta

Kto je Štefan Harabin a kto ho chce za prezidenta.

V Tatrách sa pripravte na silný vietor

Výstrahu druhého stupňa vydal Slovenský hydrometeorologický ústav.