bchodoch s ropou. Na tlačovej besede predseda strany Jozef Ševc informoval, že o celej kauze, do ktorej niekto zatiahol KSS, chcú zistiť fakty, aby mohli postupovať ďalej. Nevylúčil pritom ani právne kroky. „Zatiaľ sa však nemáme s kým súdiť, lebo je to samé bu-bu-bu,“ konštatoval. Od oslovených chcú odpoveď na otázku, či je KSS na zozname subjektov obchodujúcich s ropou a kto za komunistov podpisoval kontrakty.
Komunisti v súčasnosti monitorujú aj čo všetko odznelo v tejto súvislosti na ich adresu v médiách a podľa Ševca budú od niektorých žiadať prinajmenšom ospravedlnenie. Predseda KSS zopakoval, že KSS nikdy nezískala z Iraku ani barel ropy a že celé obvinenia na ich adresu pokladá za účelové, s cieľom diskreditovať ich. Podľa Ševca to môže súvisieť aj s pripravovaným jarným zasadnutím Parlamentného zhromaždenia NATO v Bratislave. Preventívne je zrejme potrebné vystrašiť všetkých, ktorí by chceli vyjadriť svoj postoj proti vojne v Iraku a proti tomuto zhromaždeniu, domnieva sa Ševc.
KSS informovala na tlačovej besede aj o iniciatíve na vyslovenie nedôvery ministrovi sociálnych vecí Ľudovítovi Kaníkovi. Na opozičnom stretnutí chcú rokovať o tomto ich návrhu. Kaník by mal odstúpiť z postu ministra podľa nich preto, lebo robí nesystémové a nekoncepčné reformy. Finančné zdroje pritom hľadá na úkor sociálne najslabších – a to dôchodcov.