ukázať na tento postup prezidentovi Rudolfovi Schusterovi. Ako uviedla pre novinárov, je si vedomá, že miesto späť nezíska, ale dnešné prijatie u hlavy štátu považuje za zadosťučinenie. Takýmto spôsobom chcela tiež informovať o nekvalite zákona, ktorý už bol medzičasom novelizovaný. Ako dodala, na MF SR pracovala sedem rokov a o prácu prišla v decembri 2003. Vie o ďalších dvoch ženách, ktoré rovnako stratili zamestnanie, keď boli na materskej dovolenke.
O morálnu podporu svojich aktivít prišli prezidenta dnes požiadať predstavitelia Klubu mnohodetných rodín Bratislava. Predseda klubu Stanislav Trnovec konštatoval, že ich organizácia sa zaoberá posudzovaním pripravovaných sociálnych noriem a upozorňuje na ich nedostatky. Myslia si, že je to veľmi dôležité, najmä v súčasnosti, keď sa buduje nový sociálny systém do budúcnosti. Každá menšia chyba v zákonoch môže mať totiž veľké dôsledky. Prezident Trnovca informoval, že mnohých nedostatkov legislatívy si je vedomý. Dokonca na zákon o sociálnej pomoci chce podať podnet na Ústavný súd SR. Klub sa zároveň zaoberá aj združovaním a podporou mnohodetných rodín. Za takú sa na Slovensku považuje rodina aspoň so štyrmi deťmi. Podľa Trnovca ich na Slovensku žije asi 20 tisíc. Do klubu sa však môžu zapojiť len rodiny so zodpovedným prístupom.
Vladimír Skubík z Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska z Liptovského Mikuláša prišiel prezidenta informovať o postupe mesta, ktoré podľa neho i generálnej prokuratúry prijalo nezákonné všeobecne záväzné nariadenie v súvislosti s opatrovateľskou službou. Podľa Skubíka dal prezident ich záležitosť preveriť a navrhol, aby poslanci urobili v Liptovskom Mikuláši prieskum. Rovnako sa obrátil listom aj na ministra sociálnych vecí Ľudovíta Kaníka a primátora Liptovského Mikuláša.
Na nezákonný postup pri stavebnom konaní sa prišli posťažovať hlave štátu aj členovia Petičného výboru na ochranu pútnického miesta Marianka. R. Schustera požiadali, aby im pomohol pri zachovaní súčasného stavu miesta a podporil ich v aktivitách.