Administratívna a kontraktačná jednotka Bratislava Belehrad Fund, ktorá je súčasťou oficiálnej rozvojovej pomoci Slovenska.
Maximálna výška grantu na jeden projekt je 3,5 mil. Sk a žiadať oň môžu napríklad aj akademické inštitúcie. Podmienkou je, že sa musia venovať niektorej z týchto oblastí - podpore občianskej spoločnosti, rozvoju súkromného podnikania a obnove infraštruktúry, pomoci pri integrácii Srbska a Čiernej Hory do medzinárodných organizácií a zoskupení s dôrazom na EÚ či oživeniu sociálnej sféry a regionálnemu rozvoju. Podmienkou pridelenia grantu je písomne potvrdený záujem partnerského subjektu v Srbsku a Čiernej Hore. V prípade ziskových subjektov musia uchádzači o granty zabezpečiť finančnú alebo nefinančnú spoluúčasť na projekte vo výške minimálne 20% z celkového rozpočtu projektu. Podmienkou tiež je, že projekty musia byť ukončené najneskôr do troch rokov od podpísania finančného kontraktu.
Projekty s projektovou dokumentáciou v anglickom jazyku musia poslať do 30. apríla do 17:00 na adresu: Nadácia na podporu občianskych aktivít (NPOA), Administratívna a kontraktačná jednotka BBF, Karpatská 7, PO Box 19, 811 05 Bratislava. Faxové spojenie je 02/ 5262 0503 a e-mailová adresa applications@npoa.sk, e-mailová prihláška musí mať označenie NPOA/2004/01. Každý uchádzač o grant môže podať iba jeden projekt. Bližšie informácie sú uvedené na internetových adresách www.npoa.sk a www.slovakaid.sk.
SR dala v minulom roku na bilaterálne projekty rozvojovej pomoci mimo humanitárnych akcií a členských príspevkov do medzinárodných organizácií 142 mil. Sk. V tomto roku to má byť 160 mil. Sk. Bilaterálna rozvojová pomoc SR je rozdelená do dvoch častí - približne 40% pôjde tento rok do Bratislava Belehrad Fund určeného na pomoc Srbsku a Čiernej Hore. Zvyšok rozdelí Trust Fund, z ktorého SR financuje rozvojovú pomoc pre vybraných 12 krajín - Afganistan, Albánsko, Bosnu a Hercegovinu, Kazachstan, Keňu, Kirgizsko, Macedónsko, Mongolsko, Mozambik, Sudán, Tadžikistan a Uzbekistan.
Slovensko a ostatné kandidátske krajiny dávajú na rozvojovú pomoc približne desatinu z toho, čo štáty EÚ. Podľa OECD by mali krajiny dávať 0,7 % HDP. Nórsko či Holandsko sa blížia k jednému percentu. V únii je priemer 0,33 % HDP, únia chce do roku 2007 zvýšiť toto percento aspoň na 0,42.