Lákavými pochúťkami sú záhorácka a iné kapustnice, rôzne druhy boršču, kapustnice podľa prísad, ktorými môžu byť huby, krúpy, rajčiaky, fazuľa, syr, parmezán, jablká, rybacia hlava, brusnice, slanina a ďalšie, podľa individuálnych receptov, napríklad kapustnica kmotra Ivana, Elenkina kapustnica či babkin rýchloboršč.
Zostavovatelia siahli aj po receptoch z iných regiónov a uvádzajú liptovskú, gemerskú, oravskú, dubnickú, turčiansku i malohontskú sviatočnú kapustnicu, bardejovskú jarmočnú máčanku alebo šutelicu - polievku z myjavských kopaníc. Neignorujú ani zahraničie a ponúkajú ukrajinský boršč, moravskú, maďarskú a ruskú kapustovú polievku. Špeciálne recepty sú podľa sviatkov: vianočná kapustnica s vínom, štedrovečerná, silvestrovská, polnočná a slovenská novoročná kapustnica. Autori pamätali aj na sociálne slabších a uvádzajú pôstnu, lacnú a kapustnicu - hladovicu.
Za týmto ojedinelým kulinárskym počinom na Slovensku sú traja kapustoví nadšenci Pavel Slezák, Konštantín a Marek Čulenovci. Ako zdôvodňujú, museli doplniť chýbajúcu kuchársku literatúru, pretože kapusta je základnou surovinou slovenských domácností a nejeden domáci pán je pri dochucovaní, vymýšľaní a vylepšovaní variacej sa kapustnice vo vytržení.