hlasovanie za odvolanie vlády v parlamente. Ten však podľa Mečiarových slov odpovedal, že k takejto iniciatíve sa nepripojí, lebo by išlo o "parlamentný puč." Mečiar upozornil, že to, o čom Robert Fico informuje médiá a to, o čom hovorí za rokovacím stolom, "nie je to isté." Na odvolanie premiéra musíme mať partnera a "Fico ním nie je," konštatoval. Ak sa však v parlamente nájde 50 hlasov na odvolanie premiéra Mikuláša Dzurindu, ĽS-HZDS sa k nim pridá, dodal Mečiar.
Predseda ĽS-HZDS V. Mečiar, ktorý je prezidentským kandidátom, opätovne odmietol zverejniť svoje majetkové pomery. Odmietol tiež hovoriť o výške pôžičky, ktorú si zobral na rekonštrukciu svojej vily Elektra v roku 1999. "Je to vec súkromná," argumentoval. Tvrdí, že ak by bol zvolený za prezidenta, nebude mať žiadne záväzky alebo bude nemajetný. V súčasnosti ale svoje majetkové pomery riešiť nechce, lebo pre prezidentskú kampaň na to nemá čas. Dostatok času na takéto právne usporiadanie svojho majetku bude aj po prípadnom zvolení, domnieva sa Mečiar, ktorý chce byť dobrým prezidentom. "Prezident nie je o tom, či mám dom, ale o tom, čo urobí," upozornil. Predseda ĽS-HZDS tvrdí, že by v prípade nelegálnosti nadobudnutia svojho majetku, neriskoval a nešiel do prezidentských volieb.
Vladimír Mečiar tvrdí, že jeho výhra v prezidentských voľbách je reálnejšia ako v prechádzajúcich voľbách v roku 1999. Po prípadnom zvolení za hlavu štátu by chcel presadzovať sociálne a národné záujmy občanov. Zatiaľ však nevie, či by aj po výhre zostal predsedom strany. Rozhodne o tom až povolebná vnútrostranícka diskusia, konštatoval. Podľa Mečiara, však prezident má byť nadstranícky v zmysle, že nemôže podliehať príkazom žiadnej politickej strany. Napriek tomu by však Mečiar po prípadnom zvolení za prezidenta z ĽS-HZDS nevystúpil a zostal jej členom. Ústava totiž neukladá prezidentovi, že nemôže byť členom politickej strany, dodal Vladimír