Očakáva sa, že z rokovania vzídu konkrétne opatrenia, na ktoré už vládu vyzval prezident Rudolf Schuster aj viacerí koaliční a opoziční politici.
Vláda prerokuje aj materiál Ministerstva zahraničných vecí SR, ktorý navrhuje začať rozhovory s Ukrajinou, ako aj Srbskom a Čiernou Horou o liberalizácii vízového režimu.
Jeho obsahom pritom nie je zavedenie bezplatných víz, ako to urobilo Maďarsko a Poľsko. Rezort navrhuje maximálne uľahčenie, hlavne pre také kategórie osôb, ktoré majú príbuzných na druhej strane hranice alebo pre určité profesie.
Vízový režim voči Ukrajine vyžaduje vízová politika EÚ. Poľsko a Maďarsko pritom minulý rok rozhodli o zavedení víz voči Ukrajincom bez poplatkov, pričom Poliakom a Maďarom ostal zachovaný na Ukrajinu bezvízový vstup. Podobný postup uplatnilo Maďarsko aj voči Srbsku a Čiernej Hore.
Vízový režim medzi SR a Ukrajinou bol zavedený v roku 2000 s čiastočnou liberalizáciou v roku 2001. Do Srbska a Čiernej Hory majú Slováci slobodný vstup.
Súčasťou programu bude i odpočet harmonogramu opatrení vyplývajúcich zo Súhrnnej monitorovacej správy o pripravenosti Slovenska na členstvo v EÚ z dielne vicepremiéra Pála Csákyho, správa o pripravenosti rezortu zdravotníctva na plnenie koncepcie zdravotnej starostlivosti, prijatej vládou SR v decembri 2003 a dôverný materiál o rekonštrukcii Kutuzovových kasární v Bratislave.
Na rokovacom stole sa ocitne i návrh vybudovania siete utajenej komunikácie so šifrovou ochranou informácií ústavných činiteľov a ďalších predstaviteľov SR, ktorý vypracoval NBÚ a návrh kandidátov na sudcov Európskeho súdneho dvora a Súdu prvého stupňa.
Ministri prerokujú aj definitívny návrh Projektu modernizácie sektoru zdravotníctva a návrh na vymenovanie do funkcie a určenie platov prednostov niektorých krajských lesných úradov, riaditeľov obvodných pozemkových úradov a vedúcich obvodných lesných úradov k 1. marcu 2004.