SME

Mečiar: o prezidentovi môžu rozhodnúť ročné vyúčtovania energií

Prešov 2. marca (TASR) - Výsledok prezidentských volieb môže ovplyvniť aj to, že pred voľbami dostanú občania ročné vyúčtovanie nákladov za dodávku energií.

Konštatoval to na dnešnej tlačovej konferencii v Prešove jeden z kandidátov na post hlavy štátu líder ĽS - HZDS Vladimír Mečiar. Výrok komentoval slovami, že prognózy "sú moja silná stránka".

Podľa Mečiara rozhodnutie automobilky Hyundai investovať v SR len okrajovo ovplyvní rezultát volieb. Dodal, že ide o veľký úspech Slovenska a "kvôli tejto aktivite som odmietol akékoľvek iniciatívy na odvolanie Pavla Ruska".

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vo všeobecnosti sú podľa Mečiara nálady ľudí nevyspytateľné a vyvíjajú sa aj vo vzťahu nielen k nemu, ale aj k súčasnému ministrovi zahraničných vecí a jeho rivalovi v súboji o prezidentský post Eduardovi Kukanovi. Vážnejší význam neprikladá ani rozhodnutiu Strany maďarskej koalície podporiť vo voľbách Františka Mikloška. "Je to len podpora pre prvé kolo," poznamenal. Podľa neho strany pri priamej voľbe prezidenta nedisponujú hlasmi voličov tak, ako napríklad pri parlamentných voľbách.

SkryťVypnúť reklamu

Na otázku spravodajcu TASR, či výsledok volieb neovplyvní situácia okolo Rómov, Mečiar odpovedal, že dôvody na nespokojnosť majú v súčasnosti všetci tí, ktorí sú sociálne odkázaní. Menoval dôchodcov, zdravotne postihnutých. U Rómov sa dôvody znásobujú ich mimoriadne vysokou mierou nezamestnanosti. Mečiar povedal, že zbadal u niektorých kandidátov "prejavy pokusov" o zneužitie tejto situácie a jej agresívnych podôb. Tak ako vláda ustúpila s návrhom na spoplatnenie vysokoškolského štúdia, tak problém Rómov núti politické strany zamyslieť sa nad jeho riešením. Protesty tejto komunity v nedávnej podobe však nemajú oporu v zákone a "násilie nie je riešením".

Mečiar sa odmietol uchádzať u Jána Slotu o podporu v prezidentskej kampani. Povedal, že Slotovo spojenie s Ivanom Gašparovičom, či Vojtechom Tkáčom je "sebazničujúce" a môžu to byť jeho hrobári.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Oliver Oswald prezradil, po čom túžil už celé roky
  2. Ako zvládnuť krádež či stratu dokladov na dovolenke bez stresu
  3. Dubaj: Viac než letovisko – priestor pre život a investície
  4. Firmy otvorene o tom, kam AI pustia a kam už nie
  5. Last minute zájazdov je každé leto menej. Kde ich ešte nájdete?
  6. Expert varuje: Takto vás podvodníci oberú o všetky úspory
  7. Trhy, história aj all inclusive. Kam k moru v Tunisku?
  8. Tunisko nie je len o plážach. Takto vyzerá mimo rezortu
  1. Oliver Oswald prezradil, po čom túžil už celé roky
  2. Dajte zabrať vášmu mozgu, preverí ho Tréning pamäti
  3. Dubaj: Viac než letovisko – priestor pre život a investície
  4. Ako zvládnuť krádež či stratu dokladov na dovolenke bez stresu
  5. Prečo les potrebuje aj výrub, nie len ochranu
  6. Last minute zájazdov je každé leto menej. Kde ich ešte nájdete?
  7. Letná háčkovaná móda a kúsok mora u vás doma
  8. Firmy otvorene o tom, kam AI pustia a kam už nie
  1. Expert varuje: Takto vás podvodníci oberú o všetky úspory 13 850
  2. Tunisko nie je len o plážach. Takto vyzerá mimo rezortu 6 105
  3. Maldivy mimo sezóny. Dážď prišiel dvakrát, vila za cenu izby 4 174
  4. Trhy, história aj all inclusive. Kam k moru v Tunisku? 3 406
  5. Firmy otvorene o tom, kam AI pustia a kam už nie 2 967
  6. Čo môže spôsobiť minúta navyše pri pražení kávy? 2 128
  7. Last minute zájazdov je každé leto menej. Kde ich ešte nájdete? 2 113
  8. Dajte zabrať vášmu mozgu, preverí ho Tréning pamäti 1 830
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Organizátor sa snaží zastaviť demonštranta, aby neovplyvnil špurt Jonasa Abrahamsena v 11. etape na Tour de France 2025.

Regulérnosť pretekov nenarušil a našťastie sa ani nikto nezranil.


Ilustračná fotografia.

Po skončení profesionálnej kariéry trénoval národný tím.


TASR
Alexander Isak v drese Newcastle United.

Tréner Slot hľadá nového útočníka po tragickom úmrtí Dioga Jotu.


SITA
Zuzana Paňková s kolekciou medailí z MS do 23 rokov.

Vrcholom sezóny budú pre slovenskú reprezentantku MS v Austrálii.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu