bude zmena organizačného poriadku schválená, tak minimálne za pozitívnu považujú skutočnosť, že jednotlivé organizácie diskutovali o tejto téme.
Podpredseda ľavičiarov Milan Ftáčnik, ktorý je podporovateľom vzniku názorových platforiem v SDĽ, si cení, že členovia strany vôbec diskutovali o tejto otázke. "Nediskutovali sme len o tom, či zmeniť alebo nezmeniť organizačný poriadok, ale o tom, ako posilniť vplyv SDĽ v spoločnosti. A to je naša spoločná zodpovednosť, či máme taký alebo onaký názor na konkrétne problémy politiky SDĽ. Som presvedčený, že dnešné rokovanie RR nasmeruje SDĽ k sústredeniu sa na praktickú politiku v prospech občanov Slovenska", dodal.
Predseda poslaneckého klubu SDĽ Anton Hoffmann nepredpokladá rozhodnutie o zmene organizačného poriadku strany, pretože väčšinový názor členskej základne je negatívny. Potvrdil to aj Vladimír Maňka, ktorý TASR uviedol, že rádovo 80 percent členov SDĽ je proti a dvadsať je za úpravu stanov strany. Ako pozitívum vníma to, že ak vznikne menšinový názor, nebude stratený, pretože bude zadokumentovaný a strana sa ním bude zaoberať.
Ako povedal poslanec Milan Ištván, tí, čo chceli vznik platformy, sa veľmi pasívne postavili k tejto vnútrostraníckej diskusii. "Tá ukázala i to, že toto nie je prioritná téma pre členskú základňu, a preto sa do nej zapojilo málo členov. Na výsledku diskusie ma mrzí to, že regionálni funkcionári sa snažia o zavedenie niektorých metód z Komunistickej strany Slovenska", dodal.
Podľa podpredsedu ľavičiarov Ľubomíra Andrassyho vnútrostranícka diskusia ukázala, že je dostatočný priestor v súčasne platnom organizačnom poriadku na prezentovanie menšinových názorov a vnútornú demokraciu. Oceňuje i to, že na pôde najnižších štruktúr sa diskutovalo o tejto otázke.