Súhrn správ domácej spravodajstva z 13. októbra

Prezident Schuster skončil svoju prvú oficiálnu návštevu Nemecka Návštevou Hannoverskej radnice a evanjelického kláštora vo Whouse skončil dnes prezident SR Rudolf Schuster svoju prvú oficiálnu návštevu Nemecka vo funkcií hlavy štátu. Prezident poč

as návštevy rokoval s nemeckým spolkovým prezidentom Johannesom Rauom, šéfom nemeckej diplomacie Joschka Fischerom a na záver návštevy sa v Hannoveri stretol s nemeckým spolkovým kancelárom Gerhardom Schröderom.

Kukan v Belehrade s G. Svilanovičom o integrácii do Európskej únie

Minister zahraničných vecí SR Eduard Kukan pricestoval v piatok do Belehradu, kde sa zúčastňuje na konferencii Jeden rok po: výzvy demokracie-priority budúcnosti. Konferencia je pokračovaním tzv. bratislavského procesu a je zameraná na zhodnotenie uplynulého ročného obdobia, ako aj na diskusie a návrhy stratégií pre budúce Srbsko a Čiernu Horu.

SR-JZR: Kukan sa v Belehrade stretol s Koštunicom

V Belehrade dnes slávnostne otvorili konferenciu pod názvom Jeden rok po: výzvy demokracie-priority budúcnosti, ktorá je pokračovaním tzv. bratislavského procesu, kde sa zjednotila juhoslovanská opozícia proti vtedajšiemu prezidentovi Slobodanovi Miloševičovi. Hlavnými aktérmi konferencie sú juhoslovanský prezident Vojislav Koštunica, bývalý fínsky prezident Martti Ahtisaari, ako aj slovenský šéf diplomacie Eduard Kukan.

SR-JZR: Kukan kritizoval Juhosláviu za zaostávanie v reformách

Minister zahraničných vecí Eduard Kukan dnes vystúpil s prejavom na konferencií Jeden rok po: výzvy demokracie-priority budúcnosti, ktorá sa koná v hlavnom meste Juhoslovanskej zväzovej republiky (JZR) v Belehrade. Minister kriticky a otvorene poukázal na to, že procesu vnútorných zmien v Juhoslávií chýba jasná stratégia, zaostáva inštitucionálna reforma a najväčšie nedostatky možno pozorovať v budovaní právneho štátu. Zásadné reformy sa podľa ministra neudiali ani v ďalších oblastiach, napríklad v súdnictve. Kukan v prejave tiež zdôraznil, že nie je dobré spoliehať sa iba na pomoc zo zahraničia, pretože takýto postoj je "nepriateľom transformácie a v prvom rade je potrebné riešiť otvorené otázky vlastnými silami."

SR-JZR: V Juhoslávii pripravujú zákon o ochrane národnostných menšín

Minister zahraničných vecí Eduard Kukan dnes na tlačovej besede v Belehrade ocenil, že Juhoslávia chce pokračovať v reformách a uberá sa správnym smerom. Kukan podľa informácie hovorcu MZV Borisa Gandela zdôraznil, že podľa neho je pre Juhosláviu veľmi dôležitý politický dialóg. Privítal JZR v spoločenstve demokratických krajín.

SMK: Republiková rada dnes rozhodne o kandidátkach pre voľby do VÚC

O podobe kandidátnych listín Strany maďarskej koalície (SMK) pre voľby do vyšších územných celkov (VÚC) dnes bude rozhodovať vo Veľkých Kapušanoch republiková rada strany. SMK s najväčšou pravdepodobnosťou postaví samostatne svojich kandidátov na post predsedu vyššieho územného celku (VÚC) a kandidátne listiny na poslancov regionálnych parlamentov v Trnavskom a Nitrianskom kraji. Na post predsedu v Trnave by mal kandidovať podpredseda SMK József Kvarda a v Nitre poslanec Miklós Fehér. Svojho kandidáta na post predsedu VÚC postaví SMK aj v Banskej Bystrici, ktorým by sa mal stať zástupca prednostu okresného úradu Richard Hamerlik.

SMK: RR definitívne rozhodla o zotrvaní vo vládnej koalícií

Republiková rada (RR) Strany maďarskej koalície (SMK) na svojom dnešnom zasadnutí vo Veľkých Kapušanoch definitívne rozhodla o zotrvaní vo vládnej koalícií. Pokrok v realizácií reformy verejnej správy označila za dostačujúci. Na tlačovej besede o tom informoval predseda RR Pál Farkas.

SMK: Do parlamentov VÚC chcú ísť v šiestich krajoch

Strana maďarskej koalície sa nebude uchádzať o kreslá v regionálnych parlamentoch iba v Žilinskom a Trenčianskom kraji. Po sobotňajšom rokovaní Republikovej rady (RR) SMK vo Veľkých Kapušanoch boli definitívne potvrdení kandidáti na predsedov vyšších územných celkov (VÚC). V Trnavskom kraji to bude podpredseda SMK József Kvarda, V Nitrianskom poslanec Miklós Fehér, v Banskobystrickom kraji zástupca prednostu okresného úradu Richard Hamerlik a v Prešovskom kraji postaví SMK predsedu kežmarskej mestskej organizácie strany Józsefa Jordána. Na tlačovej besede o tom informoval predseda RR Pál Farkas.

SDĽ: Predsedom bratislavského VÚC by mal byť nezávislý odborník

Nezávislý odborník by mal podľa Strany demokratickej ľavice (SDĽ) byť kandidátom stredoľavej koalície na post predsedu vyššieho územného celku (VÚC) bratislavského samosprávneho kraja. K takémuto výsledku dospela v sobotu krajská konferencia SDĽ v Bratislave. Agentúru SITA o tom informovala tajomníčka krajského výboru SDĽ v Bratislave Jarmila Kiczegová.

SDĽ: Na konferencii ľavičiarov v Prešove sa iskrilo

Okresná konferencia SDĽ v Prešove na dnešnom zasadnutí zvolila za kandidáta na funkciu predsedu VÚC v Prešovskom kraji na rokovanie krajskej konferencie Milana Benča, súčasného prednostu Okresného úradu v Prešove. Jeho protikandidátom bol poslanec NR SR Viliam Sopko. Z 89 prítomných delegátov dalo 41 svoj hlas za kandidáta na predsedu SDĽ ministrovi pôdohospodárstva Pavlovi Koncošovi. Na post podpredsedu SDĽ získali najvyššiu podporu v poradí poslanec NR SR Štefan Rusnák, štátny tajomník ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií Roman Šípoš a minister školstva Milan Ftáčnik. Hlasovalo sa aj o kandidátoch na ďalšie posty a boli zvolení delegáti na krajskú konferenciu a 7. zjazd strany.

HZDS: Kandidátom HZDS na post bratislavského župana je Ján Turňa

Kandidátom HZDS na post predsedu bratislavského vyššieho územného celku je vysokoškolský pedagóg a predseda okresného predstavenstva HZDS Bratislava 5 Ján Turňa. Agentúre SITA to na rokovaní nominačného snemu krajskej organizácie HZDS povedal podpredseda Dušan Kleiman. Uviedol, že HZDS by malo do volieb v Bratislavskom kraji ísť v koalícii so Smer-om, SDĽ, SOP a Stredom, Kleiman však dodal, že otázna je účasť Mjartanovej strany Stred, ktorá zatiaľ nenašla podporu u koaličných partnerov.

HZDS: Vo voľbách do VÚC nebude robiť hnutie bombastickú kampaň

Krajský nominačný snem HZDS v Bratislave schválil dnes kandidáta na post predsedu bratislavského VÚC. Je ním predseda okresnej organizácie HZDS Bratislava 5 a vedúci Katedry molekulárnej biológie Prírodovedeckej fakulty UK v Bratislave Ján Turňa. "HZDS vo voľbách do VÚC bude stavať na odborníkoch," povedal na tlačovej besede po rokovaní nominačného snemu bratislavskej krajskej organizácie jej predseda Ladislav Polka. Dodal, že aj medzi kandidátmi na poslancov VÚC je množstvo odborníkov. Svedčí o tom aj fakt, že do bratislavského VÚC kandiduje HZDS iba jedného poslanca Národnej rady SR.

Voľby: Poradca prezidenta to s kandidatúrou na šéfa VÚC myslí vážne

Prezident Rudolf Schuster sa bude musieť asi od 14. novembra, kedy sa oficiálne začína predvolebná kampaň do decembrových regionálnych volieb, zaobísť bez svojej "pravej ruky" hlavného poradcu Jána Bílka. Ten to totiž so svojou kandidatúrou na post predsedu košického vyššieho územného celku(VÚC) myslí úplne vážne. V prípade úspešnej kandidatúry do konca roka určite skončí oficiálnu spoluprácu s kanceláriou. Ako Bílek doplnil pre agentúru SITA, aj v prípade, že sa nestane šéfom VÚC, chce už po 2,5 roku odísť z prezidentskej kancelárie a venovať sa regionálnej politike, keďže chce kandidovať aj na post poslanca.

Seminár o skvalitnení vzdelávania rómskej mládeže

Zlepšenie situácie vo vzdelávaní rómskej mládeže a výmena skúseností medzi mimovládnymi organizáciami a sekretariátom splnomocnenkyne vlády SR pre rómske komunity je cieľom dvojdňového stretnutia, ktoré sa uskutoční od 25. októbra v Lipovciach pri Prešove. Na podujatí by sa mali zúčastniť zástupcovia 25 mimovládnych organizácií. Ako pre agentúru SITA uviedla splnomocnenkyňa vlády pre rómske komunity Klára Orgovánová, prvá časť stretnutia je zameraná na výmenu skúseností so vzdelávaním detí v predškolských zariadeniach, špeciálnych a základných školách. V druhej časti sa účastníci podujatia zoznámia s praktickými skúsenosťami a aplikáciou vzdelávacích projektov na základných školách v Jarovciach a Žehni.

Súdy: Pojednávanie s A. Lorencom na vojenskom súde bude v utorok

Súdny proces s bývalým prvým námestníkom federálneho ministra vnútra Alojzom Lorencom a šéfom komunistickej tajnej služby, ktorého prípad sa po rozhodnutí Najvyššieho súdu SR vrátil na bratislavský Vojenský obvodový súd (VOS), bude pokračovať v utorok 16. októbra. Pre agentúru SITA to povedal predseda VOS v Bratislave Bohuslav Padrta. Potvrdil, že len časť pojednávania, ktoré je naplánované na tri dni, bude verejná. O vylúčení verejnosti sa rozhodne počas pojednávania, keď súd začne preberať tajný materiál.

Polícia: Chlapci si ľahli na cestu, aby stopli nejaké auto

Tragická udalosť, ktorá si vyžiadala mladý ľudský život, sa stala dnes v skorých ranných hodinách v Košiciach. Tridsaťjedenročná Janette G. na osobnom aute Seat Cordoba tu zrazila troch chlapcov vo veku 16 a 17 rokov, ktorí ležali na ceste. Najhoršie z trojice chlapcov, ktorí si ľahli na cestu dúfajúc, že takýmto spôsobom stopnú nejaké auto, dopadol Lukáš M. Toho vodička prešla a na mieste bol mŕtvy. Lepšie skončili bratia Erik a Milan M., ktorí nehodu prežili a s ťažkými zraneniami sa z nej zotavujú v nemocnici. Keď policajti došli na miesto, dali vodičke fúkať a detekčná trubička im ukázala 1,13 promile alkoholu.

Polícia: Objasnili dvojnásobnú vraždu, ktorej obete skončili v šachte

Jeden z najväčších prípadov slovenskej kriminalistiky objasnili banskobystrickí policajti v uplynulých dňoch. Vo vyšetrovacej väzbe sa už ocitli dvaja muži z okresu Veľký Krtíš vo veku 32 a 29 rokov. Prvý je obvinený z vraždy a nedovoleného ozbrojovania, druhý iba z nedovoleného ozbrojovania. Podľa informácií agentúry SITA sa títo muži sa podieľali na vražde dvoch podnikateľov, ktorých telá potom skončili v jednej zo šácht bývalého kúpaliska medzi dedinami Cerovo v okrese Krupina a Čelovce v okrese Veľký Krtíš. Telá našli kriminalisti koncom septembra.

Polícia: Libanončana obvinili zo znásilnenia stredoškoláčky

Zo znásilnenia obvinil v piatok košický vyšetrovateľ Holssamma Hasana H. z Libanonu. Tento muž ešte v stredu v Košiciach fyzicky napadol a znásilnil 17-ročnú stredoškoláčku z Košíc. Napriek tomu, že sa bránila, páchateľ bol silnejší a trestný čin dokonal. Ako agentúru SITA informoval Ján Bazovský z tlačového oddelenia ministerstva vnútra, páchateľa po obvinení vyšetrovateľ navrhol vziať do väzby.

Bratislavská BicyBa Rallye splnila svoj cieľ, napriek malej účasti

Na rôzny prístup bratislavského magistrátu k dvom akciám dnes upozornilo Voľné združenie pre podporu cyklistickej dopravy BicyBa, ktoré dnes na námestí SNP usporiadalo v čase pretekov Mikona Rallye recesistickú akciu BicyBa Rallye. Ako pre agentúru SITA povedal hovorca združenia Patrik Martin, cieľom akcie bolo upozorniť na to, že organizátorom motoristického podujatia mesto povolilo uzavretie námestia a na európsky Deň bez áut nebolo ochotné vyhovieť rovnakej požiadavke cyklistov s odôvodnením, že ide o citlivý dopravný uzol.

Prednosta košického krajského úradu vyzýva pomôcť afganským utečencom

V súvislosti s pokračujúcimi vojenskými operáciami v Afganistane požiadal prednosta Krajského úradu v Košiciach Štefan Vranovský obyvateľov kraja o humanitárnu pomoc pre afganských utečencov. Výzva KÚ nadväzuje na žiadosť Úradu pre koordináciu humanitárnych záležitostí OSN o pomoc utečencom. "Pred blížiacou sa zimou je dopyt predovšetkým po menších stanoch, prikrývkach, dekách a uzatvárateľných kanistroch na pitnú vodu,“ uvádza sa vo výzve prednostu KÚ.

Médiá: Skončil sa 7. ročník festivalu lokálnych televízií Zlatý žobrák

Odborná porota 7. ročníka medzinárodného festivalu mestských a lokálnych televízií Zlatý žobrák udelila spolu 11 cien. Hlavné ocenenie, sošku Zlatého žobráka, dostala relácia Možno práve vy z produkcie TV Global Slovensko. Cenu získala za objavnú televíznu formu, pri ktorej možno urobiť na warholovských 15 minút slávnym hocikoho z ulice. Na tlačovej besede to uviedla prezidentka festivalu Eva Dekanovská.

Médiá: Náboženské vysielanie STV pod drobnohľadom

Náboženské programy v Slovenskej televízii budú hodnotiť ich tvorcovia a ďalší záujemcovia na odbornom seminári Tvorba duchovného života na obrazovke STV. Podnet na jeho uskutočnenie dalo Programové centrum duchovného života STV, Ekumenický konzultačný zbor, Konferencia biskupov Slovenska (KBS) a Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku (ECAV). Uskutoční sa v utorok a v stredu v Exercičnom dome v Marianke pri Bratislave.

Konferencia Infovek 2001 o informatizácii našich škôl v Starej Turej

Pod záštitou ministra školstva Milana Ftáčnika sa uskutoční v dňoch 17. až 20. októbra v poradí už druhá celoštátna konferencia Infovek 2001 v Kultúrnom dome Javorina v Starej Turej. Cieľom podujatia bude podobne ako predchádzajúceho diskutovať a vymieniť si skúsenosti v oblasti informatizácie základných, stredných a vysokých škôl. Účastníci konferencie okrem toho predstavia vlastné aktivity v oblasti informatiky na školách.

Diváci v Poprade dnes uvidia posledné súťažné filmy

V predposledný deň IX. ročníka Medzinárodného festivalu horských filmov v Poprade čaká na divákov ešte deväť súťažných filmov rozdelených do dvoch blokov so začiatkom o 18:00 a 21:00. K filmovým lahôdkam dnešného dňa bude určite patriť poľský film Andrzej Zawada - Posledný rozhovor. A. Zawada zasiahnutý nevyliečiteľnou chorobou, používajúc vlastné filmové dokumenty, ktoré zachytávajú mnohé himalájske výstupy, rozpráva o svojom živote. Zawada organizoval a viedol dvanásť expedícií do Himalájí, osem z nich boli zimné expedície na vrchol Everestu, čo bolo po prvýkrát vo svetovej histórii. Zawada zomrel s týmito spomienkami v srdci 21. augusta 2000.

Horolezkyňa C. Destivelle na festivale horských filmov v Poprade

Narodenie syna Victora a ťažký úraz počas výpravy v Antarktíde v roku 1996 významným spôsobom ovplyvnili život francúzskej horolezkyne Catherine Destivelle, ktorá je čestným hosťom IX. ročníka Medzinárodného festivalu horských filmov (MFHF) v Poprade. Po úspešnom výstupe na 4 200 metrov vysokú horu v Antarktíde C. Destivelle spadla priamo z vrcholu. Približne 20-metrový pád jej spôsobil otvorenú zlomeninu dolnej končatiny.

Bratislavské divadlo tanca odštartovalo sezónu predpremiérou Čajky

Bratislavské divadlo tanca (BDT) vo štvrtok odštartovalo novú sezónu predpremiérou multimediálneho predstavenia Čajka, v ktorom sa okrem tanca spája aj filmová a počítačová animácia. Ako pre agentúru SITA uviedol producent divadla Róbert Meško, ktorý je aj autorom námetu, pri tvorbe Čajky mu ako inšpirácia poslúžila zbierka mýtov Hrdina tisíc tvárí. Aj napriek tomu, že ide o náročnejšie predstavenie, Meško sa nezáujmu divákov nebojí. Dôkazom sú aj prvé ohlasy po predpremiére. Podľa producenta totiž diváci prijali Čajku veľmi dobre.

Seminár na počesť básnika Š. Sandtnera

Život a dielo jubilujúceho slovenského katolíckeho básnika Štefana Sandtnera si jeho čitatelia a priatelia pripomenú na odbornom seminári S básňou je deň krajší, ktorý sa uskutoční v stredu 17. októbra o 14:30 v bratislavskej Univerzitnej knižnici. Pri príležitosti 85. narodenín tohto saleziánskeho kňaza priblížia referáty jeho životné osudy aj básnické a prekladateľské dielo. Hovoriť sa bude aj o ďalších nedocenených spisovateľoch v našej literárnej prítomnosti. V kultúrnej časti budú verše jubilanta recitovať žiaci Gymnázia svätého Jána Bosca v Šaštíne, Štefan Bučko, Mária Dacejová a Marína Meszárošová.

Knihy: Slovenská sekcia IBBY vyhlásila súťaž o Cenu UNESCO 2003

Prihlášky na Cenu UNESCO 2003 môžu podať všetky slovenské vydavateľstvá, ktoré v rokoch 2000-2001 vydali prozaické diela vyjadrujúce myšlienky tolerancie, mieru a porozumenia medzi národmi. Ako pre agentúru SITA uviedla Dagmar Valčeková z Bibiany - Medzinárodného domu umenia pre deti, Cena UNESCO za literatúru pre deti a mládež v službách tolerancie sa udeľuje každý druhý rok od roku 1997. Je vypísaná vo dvoch kategóriách, knihy pre deti do 12 rokov a knihy pre mládež od 13 do 18 rokov.

Viedenská secesná architektúra prichádza do Košíc

Výstavu Viedenská secesná architektúra sprístupní od utorka Technické múzeum v Košiciach. Expozícia predstaví vynikajúce príklady secesnej architektúry, ktorá dodnes priťahuje mnoho turistov z celého sveta. Chýbať nebudú diela Otta Wagnera, Josepha Mariu Olbricha a ďalších, ktorí viedenské secesné staviteľstvo povýšili na samostatný architektonický prúd uznávaný kunsthistorikmi.

Knihy: Putovné čítanie Rosemarie Poiarkov po Slovensku

Putovné čítanie z literárnej prvotiny rakúskej spisovateľky Rosemarie Poiarkov - Eine CD lang navštívi od pondelka do štvrtka šesť slovenských miest - Prešov, Košice, Banskú Bystricu, Nitru, Trnavu a Bratislavu. Milovníkov súčasnej literárnej tvorby čaká 12 milostných príbehov, v ktorých R. Poiarkov rozpráva o rytme noci.

Nitrianski misionári dávajú závislým nádej

Závislým na návykových látkach a činnostiach a tým, ktorí im chcú pomôcť, je určený už deviaty z Víkendov nádeje, ktoré organizujú misionári Najsvätejšieho srdca Ježišovho v Nitre. Podujatie s heslom Triezvy život sa uskutoční od štvrtku 22. novembra do nedele 25. novembra v Dome Srdca Ježišovho v Nitre. Viesť ho bude Ján Blisca, ktorý sa od prekonania vlastnej závislosti na alkohole a cigaretách venuje ľuďom s podobným osudom. Program stretnutia je zameraný na všetky druhy závislosti. Duchovnú pomoc na víkendoch nádeje poskytuje páter Anton Egging a ďalší misionári Najsvätejšieho Srdca Ježišovho.vt

Najčítanejšie na SME Domov


Inzercia - Tlačové správy


 1. Register partnerov verejného sektora v rukách profesionálov
 2. Ďalšia stovka si našla ten svoj
 3. Pivný bar Senica: Miesto, kde objavíte, ako má chutiť pivo
 4. Volkswagen Golf: Viac, než facelift
 5. Plavba východným Stredomorím so slovenským sprievodcom
 6. Hotovosť, internet či karta? Najbezpečnejšie je platenie mobilom
 7. Už ste niekedy jedli v garáži? Tá v Trenčíne stojí za to
 8. Staré Dobré Mexiko: Už vieme prečo východniari chvália Šariš
 9. Objavte netušené možnosti nových firemných kreditných kariet
 10. Najväčšie first moment zľavy končia vo februári
 1. Ďalšia stovka si našla ten svoj
 2. Register partnerov verejného sektora v rukách profesionálov
 3. Jakub Mankovecký z SPU v Nitre bol opäť úspešný v reze viniča
 4. Hitparáda štiav
 5. 14. ročník AmCham „Job Fair“ v Košiciach
 6. Pivný bar Senica: Miesto, kde objavíte, ako má chutiť pivo
 7. Projekt "Zvýšenie odborných kapacít v oblasti práce s mládežou"
 8. Malé knedličky, veľké dojmy
 9. Volkswagen Golf: Viac, než facelift
 10. Plavba východným Stredomorím so slovenským sprievodcom
 1. Plavba východným Stredomorím so slovenským sprievodcom 10 900
 2. Už ste niekedy jedli v garáži? Tá v Trenčíne stojí za to 7 541
 3. Hotovosť, internet či karta? Najbezpečnejšie je platenie mobilom 5 765
 4. Volkswagen Golf: Viac, než facelift 5 744
 5. Staré Dobré Mexiko: Už vieme prečo východniari chvália Šariš 5 284
 6. Boj s podvodníkmi stáčajúcimi odometre stojí bazáre státisíce 5 174
 7. Bezpečné a prestížne bývanie v Bratislave s novým symbolom mesta 3 313
 8. Pivný bar Senica: Miesto, kde objavíte, ako má chutiť pivo 2 875
 9. Trenkwalder má nového generálneho riaditeľa 2 192
 10. Prečo majú Slováci stále radšej hypotéku ako prenájom? 2 136

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Zoznam vecí, na ktorých chce ušetriť štátna zdravotná poisťovňa

Výber úsporných opatrení, ako ho navrhla Všeobecná zdravotná poisťovňa.

KOMENTÁRE

Pozrime sa na pád predsedu Danka z výslnia

Aj keby výložky z pyžamy neodpáral, určite im už bozkami lásku neprejavuje.

EKONOMIKA

UPC zvyšuje ceny internetu a televízie. Čo môžete robiť?

Káblová spoločnosť mení služby uprostred viazanosti.

Neprehliadnite tiež

Vyjadrenia lekárov v kauze Transpetrol považuje súd za nedostatočné

Pojednávanie s Ignácom I. malo byť 1. februára, ale zdravotné dôvody obžalovaného bolo zrušené.

Nicholsonová zakladá občianske združenie na pomoc chorým

Zahraničných lekárov si tak budú môcť podľa nej dovoliť aj sociálne slabší ľudia.

V utorok večer sa podľa tradície končia fašiangy, Popolcovou stredou sa začína pôst

Popolcová streda veriacim pripomína dôležitosť pokánia, prehĺbenia viery v Boha a lásky k blížnym.

Fico odporúča Sulíkovi, aby nevyplakával a vrátil sa ako opozičný líder

Predstavitelia SaS v pondelok odmietli Ficove obvinenia, že v strane majú problémy s drogami.


Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop