j únie tak, aby bola schopná poskytovať obyvateľstvu služby na úrovni porovnateľnej s krajinami spoločenstva. Projekt trval 27 mesiacov a EÚ ho podporila sumou 320 tisíc eúr.
Ako na brífingu informoval koordinátor projektu Oliver Rácz z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika, prevažne stredný manažment samospráv troch košických mestských častí Staré Mesto, Juh, Západ a Magistrátu Mesta Košice sa vzdelával v oblasti práva, finančného manažmentu, verejných financií, informačných technológií i vývoja osobných schopností. Celkovo na vyše 150 kurzoch sa účastníci venovali aj otázkam etiky a zodpovednosti, elektronickému obchodovaniu, či zdokonaľovaniu sa v anglickom jazyku. Starostovia mali možnosť tiež navštíviť niekoľko zahraničných samospráv a v praxi sa oboznámiť s ich fungovaním.
Do projektu boli zapojené okrem UPJŠ aj Technická univerzita a Národohospodárska fakulta Ekonomickej univerzity, Únia miest a obcí SR a niektoré mimovládne organizácie. Zahraničnými partnermi z Veľkej Británie bola Univerzita vo Wolverhamptone a Bayereuthská univerzita v Nemecku. Podľa Kate Gilbertovej z Wolverhamptonu bola výmena skúseností prospešná obojstranne. Anglickú stranu napríklad zaujímala slovenská prax priamej voľby starostov a primátorov, nakoľko v Británii sa teraz vedie o nej verejná diskusia. V súčasnosti si tam starostu zvolia spomedzi seba poslanci, uvažuje sa však o návrate k priamej voľbe.
Prínosné budú podľa vyjadrení účastníkov projektu aj nadobudnuté kontakty medzi školami a samosprávnymi orgánmi. Napríklad študenti fakulty Verejnej správy UPJŠ budú môcť praxovať na jednotlivých miestnych úradoch a škola naopak získa informácie o potrebách praxe. K výsledkom projektu patrí aj publikovanie učebných materiálov a ich šírenie ďalším samosprávam.