"S výsledkom som nespokojný nie preto, že som nevyhral, ale preto, že sa nehovorilo o ľavicových hodnotách," povedal v rozhovore pre TASR. Svoj podiel na rezultáte volieb majú podľa neho aj médiá, ktoré neprimeraným spôsobom preferovali niektorých kandidátov. "Noviny i rádiá sa koncentrovali na štyri, resp. päť osôb a toto odignorovanie ostatných spôsobilo výsledok, ktorý máme," myslí si Králik. Je presvedčený, že keby bola mediálna podpora rovnomernejšia, výsledky by boli ďabsolútneď iné.
Na druhom kole prezidentských volieb sa banskobystrický primátor nezúčastní, keďže nepatrí k sympatizantom ani jedného z postupujúcich kandidátov. "Tí, ktorí vyhrali, nebudú zastávať ľavicové hodnoty, aj keď deklarujú sociálne cítenie," povedal na adresu predsedu ĽS-HZDS Vladimíra Mečiara a lídra HZD Ivana Gašparoviča, ktorí postúpili do druhého kola prezidentských volieb. Je preto pripravený "naďalej šliapať v sociálnych hodnotách po krku budúcemu prezidentovi, nech sa ním stane ktokoľvek".
Kandidát SDĽ, ktorému dalo svoj hlas 0,79 percenta voličov, by za úspech považoval podporu na úrovni 1,2 až 2,2 percenta. Napriek tomuto nezdaru je však pripravený kandidovať na post hlavy štátu o päť rokov znovu. "Predtým budú ešte voľby do Európskeho parlamentu, Národnej rady SR a komunálne voľby, v ktorých sa chcem angažovať," prezradil pre TASR najbližšie zámery.
Nízka účasť občanov na referende o predčasných parlamentných voľbách je pre Králika rozčarovaním. Odvolal sa na skúsenosti z predvolebných stretnutí s občanmi, ktorí podľa jeho slov deklarovali nespokojnosť s krokmi vládnej koalície.
ms som