Prvým bodom rokovania bol návrh skupiny poslancov NR SR na vydanie zákona, ktorým sa mení zákon č. 302/2001 Z. z. o samospráve vyšších územných celkov (zákon o samosprávnych krajoch). Navrhuje sa vypustiť paragraf 8 odsek 3 zákona a tým podľa tvrdenia navrhovateľov odstrániť ustanovenie, ktoré nie je v súlade s ústavnými princípmi, najmä s princípom právnej istoty a princípom samosprávy.
LRV po prerokovaní odporučila vláde SR zaujať k návrhu súhlasné stanovisko.
Druhým bodom rokovania bol návrh skupiny poslancov NR SR na vydanie zákona o činnosti kominárov a o Komore kominárov Slovenska (kominársky zákon), ktorým sa mení zákon č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov. Navrhovatelia chcú komplexne upraviť podmienky odbornej prípravy, obsah, rozsah a spôsob overovania odbornej spôsobilosti a postavenie a pôsobnosť Komory kominárov Slovenska.
Vzhľadom na množstvo pripomienok navrhovatelia vzali návrh späť.
Tretím bodom rokovania bol návrh poslanca NR SR Mariána Mesiarika na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon NR SR č. 182/1993 Z. z. o vlastníctve bytov a nebytových priestorov v znení neskorších predpisov. Navrhovateľ chce predloženým návrhom odstrániť diskrimináciu nájomcov, ktorí bývajú v bytoch postavených v minulosti z prostriedkov právnických osôb a bývalých organizácií, vo vzťahu k nájomcom, ku ktorým prevod vlastníctva k bytu upravuje zákon NR SR č. 182/1993 Z. z.
LRV po prerokovaní odporučila vláde SR zaujať k návrhu nesúhlasné stanovisko.
Štvrtým bodom rokovania bol návrh zákona o rozhodcovskom konaní. Účelom zákona je, vzhľadom na aplikačnú prax doterajšej právnej úpravy, zefektívniť rozhodcovské konanie tak, aby sa v rozhodcovskom konaní riešilo väčšie množstvo sporov, a to ako vnútroštátnych, tak aj medzinárodných obchodných sporov. Práve inštitút mimosúdneho riešenia sporov je aktívnym nástrojom na odbremenenie všeobecných súdov od sporov, ktoré sa dajú riešiť v rozhodcovskom konaní.
LRV po prerokovaní odporučila vláde SR návrh schváliť v novom znení so zapracovanými pripomienkami prijatými na jej rokovaní.
Piatym bodom rokovania bol návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 370/1997 Z. z. o vojenskej službe v znení neskorších predpisov. Cieľom predkladaného návrhu zákona je v oblasti preventívnej rehabilitácie profesionálnych vojakov vytvoriť podmienky, ktoré na úrovni zákonov umožnia poskytnúť profesionálnym vojakom náležitosti súvisiace s preventívnou rehabilitáciou v súlade so zákonom č. 380/1997 Z. z. o peňažných náležitostiach vojakov a zákonom č. 119/1992 Zb. o cestovných náhradách v znení neskorších predpisov.
LRV po prerokovaní odporučila vláde SR návrh schváliť v novom znení so zapracovanými pripomienkami prijatými na jej rokovaní.
Šiestym bodom rokovania bol návrh nariadenia vlády SR o majetkovej ujme vzniknutej v dôsledku obmedzení, zákazov a iných podmienok ochrany prírody a krajiny. Návrh sa predkladá na základe splnomocňujúceho ustanovenia paragrafu 47 zákona NR SR č. 287/1994 Z. z. a upravuje spôsob a podmienky úhrady majetkovej ujmy vlastníkovi pozemku, ktorý je povinný strpieť obmedzenia vyplývajúce zo zákazov a iných opatrení prijatých v rámci ochrany prírody a krajiny.
LRV po prerokovaní odporučila predkladateľovi návrh dopracovať v zmysle jej pripomienok a predložiť opätovne na jej rokovanie.
Siedmym bodom rokovania bol návrh zákona o rodičovskom príspevku. Návrh upravuje poskytovanie príspevku do troch, resp. šiestich rokov dieťaťa (v súlade s novou úpravou rodičovskej dovolenky v Zákonníku práce) za podmienok riadnej a osobnej starostlivosti o dieťa, a to aj popri zárobkovej činnosti oprávnenej osoby a aj osobám s dlhodobým pobytom mimo územia SR. Poskytovateľom tejto dávky bude okresný úrad.
LRV po prerokovaní odporučila vláde SR návrh schváliť v novom znení so zapracovanými pripomienkami prijatými na jej rokovaní.
Ôsmym bodom rokovania bol návrh zákona, ktorým sa mení zákon NR SR č. 320/1993 Z. z. o úprave náhrady za stratu na zárobku po skončení pracovnej neschopnosti vzniknutej pracovným úrazom alebo chorobou z povolania. Dôvodom predloženia návrhu je potreba zosúladiť zákon NR SR č. 320/1993 Z. z. so zákonom č. 311/2001 Zákonník práce, upravujúcim náhradu za stratu na zárobku po skončení pracovnej neschopnosti alebo pri uznaní invalidity či čiastočnej invalidity.
LRV po prerokovaní odporučila vláde SR návrh schváliť s tým, že bude zapracovaný ako čl. II do návrhu novely zákona č. 95/2000 Z. z., ktorý bol prerokovaný ako bod deväť.
Deviatym bodom bol návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 95/2000 Z. z. o inšpekcii práce a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Cieľom návrhu je zvýšenie efektívnosti výkonu inšpekcie práce v oblasti kontroly nelegálnej práce a jej odstraňovania. Zamestnávateľom sa navrhuje uložiť povinnosť preukázať pracovnoprávny vzťah k fyzickým osobám nachádzajúcim sa na pracovisku.
LRV po prerokovaní odporučila vláde SR návrh schváliť v novom znení so zapracovanými pripomienkami prijatými na jej rokovaní.