Ponuky na povolebnú spoluprácu sú podľa Pašku legitímne
BRATISLAVA 16. novembra (SITA) - Slovenská národná strana (SNS) považuje rôzne kroky a ponuky politických strán na povolebnú spoluprácu za úplne legitímne. Ako uviedol na dnešnej tlačovej besede SNS jej prvý podpredseda Jaroslav Paška, je legitímna aj ini
SITA
Tlačová agentúra
Písmo:A-|A+ Diskusia nie je otvorená
ciatíva HZDS, ktoré ponúka spoluprácu stranám pravého spektra, napríklad KDH, SMK či SDKÚ. Podľa neho je prirodzené, že si každá strana pripravuje priestor na spoluprácu po parlamentných voľbách v roku 2002 a preto testujú ohlasy vo verejnej mienke na prípadnú zmenu orientácie alebo politickej línie. Národniari za zmenu považujú aj iniciatívu KDH v súvislosti s tzv. tolerančnou zmluvou, lebo kresťanskí demokrati zmenili svoj postoj k možnej spolupráci s HZDS. "KDH v minulosti odmietalo akúkoľvek spoluprácu s HZDS a dnes ponúka zmluvnú spoluprácu s hnutím za predpokladu, že HZDS by nechalo KDH vládnuť," konštatoval Paška.
Národniari vnímajú účasť predsedu Smer-u Roberta Fica v oficiálnej delegácii prezidenta republiky Rudolfa Schustera v Ruskej federácii ako určitú prípravu na možné usporiadanie Slovenska po nadchádzajúcich parlamentných voľbách. "Šéf Smer-u je najdôveryhodnejším politikom na slovenskej politickej scéne a má reálnu šancu sa stať po voľbách predsedom budúcej vlády," zdôraznil Paška. Podľa neho preto návšteva Fica spolu s prezidentom v Rusku je tiež legitímna. Zároveň poukázal na to, že národniari tiež hľadajú svoje miesto a pôsobenie v budúcom usporiadaní politických síl po parlamentných voľbách.
O ďalšom politickom smerovaní SNS, ako aj o volebnom programe budú rokovať delegáti SNS na sneme 24. novembra v Bratislave. Po prijatí programových dokumentov SNS ponúkne spoluprácu a podľa akceptácie svojho programu politickými stranami rozhodne o tom, že do akej miery by sa národniari zúčastnili na vládnej moci.