Členmi výboru sa z voľnej kandidátky stali bývalí podpredsedovia strany Braňo Ondruš a Ľubomír Andrassy. Zo ženskej kandidátky, ktorá mala zabezpečiť dostatočnú účasť žien v tomto orgáne, zvolili delegáti za členky výboru Juditu Takáčovú, Máriu Angelovičovú, Helenu Psotovú, Eleonóru Fogelovú a Vieru Pavlechovú.
Kraje budú zastupovať Viliam Jasaň (Bratislavský), Ján Sadloň (Trnavský), Ján Weis (Nitriansky), Rudolf Lacko (Trenčiansky), Milan Antaš (Prešovský), Juraj Beňa (Košický) a poslanci Marián Antecký (Žilinský) a Milan Ištván (Banskobystrický).
Členmi Republikového výboru sa automaticky stalo novozvolené Republikové predstavenstvo - predseda SDĽ Pavel Koncoš, podpredsedovia Hana Blažíčková, Boris Sopira a Ladislav Orosz, ústredný tajomník Ján Richter, predseda poslaneckého klubu Anton Hoffmann, predseda ministerského klubu Ľubomír Fogaš a na základe zmeny organizačného poriadku aj Jozef Migaš ako predseda parlamentu.
Práve zmeny, ktoré nastali vo vedení, sú podľa delegátov impulzom pre zvýšenie dôveryhodnosti strany. "Len silná SDĽ bude zárukou, že Slovensko pôjde cestou hospodárskeho rastu a zvyšovania dôstojnosti života jeho občanov," uviedli delegáti v prijatej rezolúcii. Konštatovali, že očakávania ľudí z revolučných udalostí v roku 1989 neboli naplnené.
Podľa delegátov sa ukázalo, že "pravicový spôsob transformácie spoločnosti, predkladaný ako jediný správny, nezodpovedá predstavám väčšiny obyvateľov Slovenska". S výsledkami tejto transformácie SDĽ nie je spokojná, považuje však za potrebné pokračovať v modernizácii Slovenska a presadzovať v rámci nej ľavicové prístupy.
Krátko po 5. hodine sa 7. zjazd SDĽ skončil. Ďalší by sa mal uskutočniť v druhej polovici apríla budúceho roku a rozhodnúť o volebnom programe a kandidátskej listine strany do parlamentných volieb.