SME

Lintner: Dodatok ku koaličnej zmluve by bol zbytočný

Žiar nad Hronom 5. júna (TASR) - Situácia v parlamente je pre koaličné strany oveľa zložitejšia ako situácia vo vláde. Podpredseda ANO Ľubomír Lintner ...

Žiar nad Hronom 5. júna (TASR) - Situácia v parlamente je pre koaličné strany oveľa zložitejšia ako situácia vo vláde. Podpredseda ANO Ľubomír Lintner preto dnes na kongrese liberálov v Žiari nad Hronom ocenil, že Koaličná rada neprijala formálny dodatok ku Koaličnej zmluve, podľa ktorého by sa dôležité návrhy zákonov vo vláde prijímali konsenzom všetkých strán.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

"Pokiaľ sa týka parlamentu, tak ten dodatok by určite komplikoval situáciu, pretože jednoducho treba pri každej norme hľadať väčšinu, aby sa posunula do ďalšieho konania," povedal Lintner.

SkryťVypnúť reklamu

Podpredseda ANO nepredpokladá, že by sa Slobodné fórum stalo do konca volebného obdobia súčasťou koalície. Po tom, čo martinákovci nepodporili v parlamente sériu zdravotníckych reformných zákonov, sa podľa jeho slov priklonili k opozícii. "Som presvedčený, že šlo o politický postoj, nie odborný," poznamenal. Hoci je rád, že zákony prešli do druhého čítania, viac by ho potešilo, keby sa tak stalo s podporou hlasov slobodných ako nezávislých poslancov.

Prijímanie vládnych zákonov sa podľa neho v budúcnosti bude odvíjať od diskusií jednotlivých ministrov s poslancami, u ktorých budú pre ne hľadať podporu. Kritická situácia môže nastať pred koncom volebného obdobia, keď nezávislí zákonodarcovia budú zvažovať svoje ďalšie pôsobenie v politike. Problémov sa Lintner obáva aj pri schvaľovaní budúcoročného štátneho rozpočtu. Podľa podpredsedu ANO zaň nemusia zahlasovať všetci koaliční poslanci, ktorí budú vládu vydierať, že chcú "kus cesty alebo čističku", čo premiér označil za bežné.

SkryťVypnúť reklamu

Zaujímavá situácia vznikne tiež v boji o voličov pred budúcimi parlamentnými voľbami. SDKÚ, ANO a SF totiž podľa Lintnera vyplňujú jeden politický priestor. Podpredseda ANO chce, aby liberáli v tom čase boli najsilnejšou zo spomínaných troch strán.

bmg pa

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Čo bude toto leto in?
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život?
  2. Čo bude toto leto in?
  3. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  4. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  5. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  7. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 8 827
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 8 502
  3. Kam smerujú peniaze bohatých? 4 549
  4. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 3 434
  5. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 3 354
  6. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 3 332
  7. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 272
  8. Crème de la Crème štartuje už čoskoro 2 017
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Scott McTominay oslavuje gól.

Pri oboch tituloch stál aj slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka.


a 1 ďalší
Juraj Kucka (Slovan) sa lúči s hráčskou kariérou so spoluhráčmi a fanúšikmi v záverečnom 10. kole nadstavbovej časti Niké ligy v skupine o titul ŠK Slovan Bratislava - FC Košice.

Pozrite si zaujímavé štatistiky Niké ligy.


Juraj Hertel
Novak Djokovič.

Vo finále sa predstaví proti turnajovej šestke Hubertovi Hurkaczovi.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu