SME

Podľa Mečiara vládna koalícia už s SDĽ v budúcnosti neráta

Košice 19. novembra (TASR) - Zmenu na poste predsedu Strany demokratickej ľavice (SDĽ) považuje predseda HZDS - ľudovej strany Vladimír Mečiar za jej ...

Košice 19. novembra (TASR) - Zmenu na poste predsedu Strany demokratickej ľavice (SDĽ) považuje predseda HZDS - ľudovej strany Vladimír Mečiar za jej vnútornú vec, zároveň ju však chápe ako reakciu na stav, v akom sa nachádza a v akom prostredí pôsobí.

"SDĽ prešla rozkladom, musí sa stabilizovať a opätovne tvrdo zabojovať o identitu a voličskú základňu, najväčšia časť ktorej prešla do strany Smer," uviedol dnes Mečiar v Košiciach v rozhovore pre TASR. Podľa jeho názoru strany, s ktorými je dnes SDĽ v koalícii, už s ňou v budúcnosti nerátajú. O možnej spolupráci oboch subjektov poznamenal, že "HZDS je otvorené pre každého, kto spolupracovať chce a má reálnu silu".

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

V súvislosti s vývojom v Slovenskej národnej strane (SNS) a pozastavením registrácie Pravej SNS Mečiar podotkol, že z právneho hľadiska je nevyhnutné počkať na súdne rozhodnutie vo veci. "Pokiaľ ide o hlasovanie v parlamente, nevstupujeme do pomerov SNS, ale máme záujem, aby v rozhodujúcich hlasovaniach, ktorých bude ešte niekoľko, opozícia hlasovala spolu. Preto kontaktujeme obidve strany a vnútorný spor je ich vlastná vec," povedal predseda HZDS.

Mečiar potvrdil, že sa "nechystá do politického dôchodku" a na vyjadrenia strán a politikov o spolupráci s HZDS, ale bez Mečiara, buď nereaguje, alebo ich berie s úsmevom. Za dôvody odchodu by považoval len politický neúspech vo voľbách, politickú nedôveru vnútri strany alebo osobné rozhodnutie. Nič z toho, ako poznamenal, však nie je realitou. Za to, že je opäť v politike, môže podľa jeho slov súčasná vládna koalícia. "Prečo mi v roku 1998 nedali pokoj, ale nasilu durili medveďa z brloha," povedal doslova.

SkryťVypnúť reklamu

S exministrom svojej vlády Alexandrom Rezešom udržiava Mečiar len ľudské a priateľské kontakty a ich rozhovory už nie sú o praktickej politike. "Myslím si, že nemá politické ambície a treba mu už dať pokoj," vyjadril sa o šéfovi volebnej kampane HZDS v roku 1998.

O prípadný televízny duel s premiérom Mikulášom Dzurindom Mečiar nemá záujem. Od vlaňajšieho marcového stretnutia v relácii STV O päť minút dvanásť, keď sa mu polícia pokúsila doručiť predvolanie na výsluch v kauzách zavlečenia Michala Kováča ml. a vyplatenia odmien ministrom, nepovažuje Dzurindu za dôveryhodného partnera.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Majiteľka Boxito: Podnikanie zvláda vďaka multifunkčnému vozidlu
  2. Tatra banka uvádza nový produkt Digitálna hypotéka
  3. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček
  4. Vitamín Cg: Kľúč k žiarivejšej a zjednotenej pleti
  5. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji
  6. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas?
  7. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle
  8. NESTO ponúka nadštandardné bývanie na hranici mesta a prírody
  1. LESY SR otvorili Poľanu: Nová cesta pre ľudí aj prírodu
  2. Vitamín Cg: Kľúč k žiarivejšej a zjednotenej pleti
  3. Tatra banka uvádza nový produkt Digitálna hypotéka
  4. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji
  5. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas?
  6. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle
  7. Najlepšie zdroje železa: čo jesť pri jeho nedostatku
  8. NESTO ponúka nadštandardné bývanie na hranici mesta a prírody
  1. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 13 404
  2. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry 9 378
  3. Pokoj, výhľady a dobrá kuchyňa? Vyberáme desať hotelov na Ischii 4 958
  4. Nová možnosť investovania s garantovaným rastom až 6 % 2 661
  5. Majiteľka Boxito: Podnikanie zvláda vďaka multifunkčnému vozidlu 2 165
  6. Bankroty a miliardové dlhy. Úspešný Trump je ilúzia 2 043
  7. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček 2 041
  8. Koniec nálepkovaniu a predsudkom medzi kolegami u tohto predajcu 1 953
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu