Ako dodal, práve nedôvera medzi koalíciou a opozíciou bráni konsolidácii pomerov v parlamente. „Nie je dôvera v to, že by sa dohody plnili“, konštatoval Lintner v súvislosti s rokovaniami o obsadení predsedníckych postov v zahraničnom výbore parlamentu a výbore pre európske záležitosti, ako aj miest podpredsedov NR SR. Za problematické označil aj personálne nominácie jednotlivých strán na uprázdnené miesta.
Podľa podpredsedu ĽS-HZDS Jána Kovarčíka by vládna koalícia, ktorá nemá v parlamente väčšinu, mala rokovať o podpore so štandardnými opozičnými stranami – ĽS-HZDS a Smerom. Vyhla by sa tak obvineniam z kupčenia s hlasmi nezávislých poslancov. Na Lintnerovu otázku, či by hnutie nemalo v takom prípade problém podporiť vládny program Kovarčík povedal, že je to „vecou diskusie“.
Nízku účasť voličov na voľbách do EP zapríčinilo podľa Kovarčíka referendum o predčasných voľbách, v ktorom sa voliči opozície „vybili“ a neprišli hlasovať proti koalícii. „Nedá sa povedať, že sme spokojní“, poznamenal Kovarčík na margo výsledku hnutia v eurovoľbách. ANO je výsledkom volieb sklamaná, priznal Ľ. Lintner. Slabá účasť voličov podľa neho neospravedlňuje volebný neúspech aliancie. „Je to aj o celkovom vnímaní aliancie, ako ona účinkovala za ten rok a pol a ako vystupuje vo vládnej koalícii“, myslí si Lintner.
Vzťah koalície a nového prezidenta Ivana Gašparoviča sa bude odvíjať od jeho postoja k reformám, povedal Lintner v relácii. Iniciatívu prezidenta konzultovať dopady reforiem s príslušnými ministrami považuje za „schodnú cestu, hlavne keď koalícia je v menšine“.