Podľa neho to dokazuje to, že prispel k odstráneniu tyrana Saddáma Husajna. "Myslím, že keď sa pozrieme na situáciu v Iraku dnes bez ohľadu na to, aká je ťažká, k akým útokom dochádza, predsa len je to pokrok," povedal pre SITA.
Minister obrany Juraj Liška situáciu komentovať nechcel. Potvrdil, že SR ani po správach amerického kongresu a britskej snemovne vojakov nestiahne. "Áno, naši vojaci zostávajú. Vláda nevidí dôvod na to, aby sme stiahli našich vojakov z Iraku. "Nie je pravda, že sme boli spojencami vo vojenskej operácii," zdôraznil minister obrany Juraj Liška. Prvé jednotky boli podľa neho vyslané na základe predpokladu, že v Iraku sú zbrane hromadného ničenia, preto to boli chemici.
Minister vnútra Vladimír Palko zopakoval nesúhlas kresťanských demokratov so zapojením Slovenska do zásahu v Iraku. Diskusie o tom, ako informovali tajné služby, ktorých správy viedli k rozhodnutiu zaútočiť, považuje za smiešne. "Už vtedy som hovoril, že táto vojna je prinajmenšom predčasná." Aj ľudia, ktorí nemali prístup k informáciám a sledovali situáciu, podľa neho vedeli, že Husajn je krutý diktátor v socialistickom režime, ale nie je ohrozením pre Slovensko, ani medzinárodné spoločenstvo.
Vyšetrovanie amerického aj britského parlamentu ukázalo, že tajné služby pri varovaniach pred nebezpečenstvom irackého útoku zbraňami hromadného ničenia vychádzali s nedôveryhodných až mylných informácií. Nepotvrdilo sa ani napojenie Husajna na teroristickú Al-Kájdu. Slovenská vláda v stredu vyhlásila, že stiahnutie našich vojakov z Iraku by teraz nebolo správne. Okamžité stiahnutie by stálo 74 a pol milióna korún, neplánovaný návrat a opätovné vyslanie by vyšlo na 149 miliónov. O stiahnutie môže požiadať iracká vláda.