Bratislava 12. augusta (TASR) - Koaličné politické strany na Slovensku zneužívajú podľa lídra Slovenskej národnej strany (SNS) Jána Slotu silové rezorty na sledovanie a perzekvovanie svojich politických odporcov.
"Respektíve ľudí, ktorí im vadia. A tu je podstata všetkého," povedal dnes novinárom Slota, ktorý si myslí, že je odpočúvaný i sledovaný. Komunisti podľa neho boli čestní aspoň v tom, že také praktiky neskrývali. "Títo robia zo seba svätých za dedinou a diabla nosia v svojom srdci a prenasledujú jak fašisti a komunisti dohromady," poznamenal líder SNS s tým, že na Slovensku v súčasnosti nie je demokracia, ale výsmech demokracie.
Slota tiež kritizoval SMK, ktorého predstavitelia na všetkých úrovniach podľa neho vyvíjajú enormné úsilie, aj protizákonné, na získanie čo najväčšieho množstva pôdy. Pripravovať by sa tak mali na postupné ovládnutie a odtrhnutie južného Slovenska. "Ak už ani toto nikoho nezobudí, tak ja už potom neviem. Už sa potom môžeme všetci vysťahovať hádam len do toho Grónska a spolu s Eskimákmi prediskutovať dané záležitosti s ľadovými medveďmi. Možno, že tých to bude viacej zaujímať ako nás," komentoval.
Upozornil na dva prípady straníckeho dosadzovania ľudí do funkcií súvisiace s SMK. Členom dozornej rady Lesopoľnohospodárskeho majetku Ulič sa stal krajský šéf SMK v Košiciach Elemér Jakab, bývalý železničiar so strednou školou, pričom kandidáti s vysokoškolským vzdelaním a praxou neuspeli. V deň konkurzu sa mal Jakab zastaviť okrem predsedu výberovej komisie, vedúceho úradu ministerstva pôdohospodárska, aj priamo u ministra Zsolta Simona. V druhom prípade vo Veľkých Kapušanoch vyhral konkurz na riaditeľa daňového úradu maďarský absolvent záhradníckej VŠ v Brne a vytlačil ekonomického inžiniera s 15-ročnou praxou.
"Každý na Slovensku, kto má v riti dieru, si myslí, že sa stretne s ďalšími piatimi chrapúňmi v krčme, založí petičný výbor a idú rozprávať o tom, že koľko by mala stáť pôda tam, či má byť diaľnica vedená takýmto spôsobom a či má byť most tam," reagoval na aktivity okolo predaja pozemkov pre automobilku Kia a angažovanie sa Mariána Kočnera, ktorý obsadil v roku 1998 TV Markízu, v petičnom výbore. "No keď takýmto spôsobom niekto chápe demokraciu, tak ju chápe veľmi zle, pretože to nie je žiadna demokracia. Je to vyložený chaos a bordel. A tak to aj vyzerá tu na Slovensku," dodal.