Od začiatku 31. schôdze bude totiž v parlamente uvedený do prevádzky nový kamerový a archivačný systém. Plne automatizovaný systém bude obsluhovať jeden zamestnanec Kancelárie NR SR, výstupný signál bude NR SR pre všetky televízie poskytovať bezplatne. Záznamy z rokovaní bude vysielať STV, ktorá už zriadila na vlastné náklady bezdrôtovú prenosovú trasu z parlamentu do Mlynskej doliny, ostatné televízie si môžu nahrávať signál z výstupov pri poslaneckej ubytovni. Systém je prepojený s hlasovacím zariadením a dokáže zobrazovať informácie priamo z informačného systému NR SR a z obrazoviek v rokovacej sále. Podľa informácií Tlačového a informačného oddelenia NR SR vynaložené prostriedky - takmer 20 miliónov Sk (bez DPH) sa do štátneho rozpočtu vrátia v podobe úspor do troch rokov.
Už pri testovacej prevádzke systému bol veľký záujem o sledovanie prenosov cez internet, linka je pravidelne vyťažená na 75 percent kapacity. Okrem vysielania naživo zo zasadaní parlamentu bude na webovej stránke NR SR budovaný aj archív záznamov z rokovaní. Tie budú prístupné aj na DVD.
Inštalácia nového kamerového a archivačného systému sa legislatívne opiera o článok 25 Ústavy SR, podľa ktorého majú orgány verejnej moci povinnosť primeraným spôsobom poskytovať informácie o svojej činnosti. Okrem toho rovnakú službu ponúkajú občanom mnohé parlamenty v Európe aj vo svete v snahe čo najlepšie informovať verejnosť o práci volených zástupcov.
Výber dodávateľa bol realizovaný v zmysle zákona o verejnom obstarávaní riadnou verejnou súťažou, príslušné oznámenie vyšlo vo Vestníku verejného obstarávania 20. apríla 2004. Komisia pre toto obstarávanie mala 14 členov.
Zavedenie nového systému je súčasťou projektu predsedu NR SR Otvorený parlament. Na internete je možné nájsť všetky materiály, ktoré sú NR SR doručené, je možné presne sledovať celý legislatívny proces, nájsť uznesenia pléna aj výborov, kompletný program zasadnutí pléna aj výborov, aj presné výsledky hlasovaní.