V roku 2003 sa polícia zoberala 28 prípadmi obchodovania s ľuďmi, objasniť sa podarilo 16 z nich. Okrem toho Policajný zbor riešil aj 13 trestných činov kupliarstva, z ktorých deväť objasnili. Polícia vlani odhalila aj organizovanú skupinu, ktorá pod vedením cudzinca obchodovala s ľuďmi a v rokoch 2000 až 2003 najala, zlákala a vyviezla kvôli prostitúcii z územia štátu viac než 60 diev čat.
Pri príležitosti dnešného Medzinárodného dňa proti obchodovaniu so ženami a s deťmi polícia upozorňuje na skutočnosť, že obchodníci s bielym mäsom zlákajú svoje obete najmä do zahraničia na prácu iného druhu - ako hostesky, servírky. Následne ich prinútia vykonávať sexuálne služby. Živnou pôdou pre takúto trestnú činnosť je ekonomická situácia v krajine, najmä nezamestnanosť. Mladí ľudia sa snažia získať zamestnanie v zahraničí, naletia podvodníkom, a tak získajú skúsenosti, ktoré negatívne ovplyvnia celý ich život. Rizikové sú najmä kraje s vysokou nezamestnanosťou. V Košickom kraji eviduje polícia 12 a v Banskobystrickom kraji 5 prípadov obchodovania s ľuďmi.
Na Slovensku nie je prostitúcia trestná. Trestné je iba obchodovanie s ľuďmi a kupliarstvo.
Problémom pri odhaľovaní tejto trestnej činnosti je zlá spolupráca zneužívaných obetí s políciou. Mnohé obete chcú prostitúciou krátkodobo riešiť svoju finančnú situáciu, no potom sa dostanú do siete, z ktorej je ťažký návrat a strach im bráni obrátiť sa na políciu.
Medzinárodná organizácia pre migráciu odporúča všetkým, ktorí sa nechcú stať obeťou obchodu s ľuďmi, aby si pred odchodom do cudziny dobre preverili agentúru alebo človeka, ktorý im ponúka prácu. Mali by sa presvedčiť, či ich budúci zamestnávateľ vôbec existuje. Prácu načierno treba odmietnuť. Dôležité je zistiť si adresu a telefón veľvyslanectva svojej krajiny a o svojom odchode informovať rodičov alebo dobrých známych. Polícia tiež odporúča zabezpečiť si cestovné poistenie a vziať si nevyhnutný finančný obnos na cestu domov a predplatenú telefónnu kartu. V zahraničí netreba nikomu za žiadnych okolností dávať svoj pas. Stratu dokladov je potrebné nahlásiť ihneď polícii a kontaktovať slovenské veľvyslanectvo. Polícia neodporúča prijímať žiadne dary ani pôžičky. Príbuzným sa treba ozývať pravidelne. V prípade núdze by sa občania nemali báť obrátiť na políciu a slovenské veľvyslanectvo alebo konzulát.