ktorom slovenskú delegáciu vedie minister zahraničných vecí SR Eduard Kukan, bol venovaný otázkam kultúrnej, vzdelávacej a vedeckej spolupráce. V diskusii podporili najmä potrebu zachovania kultúrnej rozmanitosti a prehlbovania porozumenia medzi civilizáciami ázijského a európskeho kontinentu prostredníctvom trvalého dialógu. Príspevok ministra E. Kukana ponúkol skúsenosti Slovenska zo spolunažívania národností v kultúrne tolerantnom prostredí strednej Európy pri hľadaní vzájomnej a obohacujúcej interakcie kultúr Európy a Ázie.
Šéf slovenskej diplomacie sa počas summitu stretol pri bilaterálnych rokovaniach s ministrami zahraničných vecí Vietnamu Nguyen Dy Nienom a Kórejskej republiky Ban Ki-Moonom. Obe stretnutia boli zamerané najmä na posúdenie ďalších možností rozvoja hospodárskej spolupráce. V rozhovore s kórejským partnerom prerokoval prípravu návštevy predsedu vlády SR v Kórejskej republike na jar budúceho roku. Kórejská
strana potvrdila pripravenosť podpísať počas návštevy viaceré dvojstranné dokumenty, vrátane dohody o podpore a ochrane investícií. Kukan svojho partnera ubezpečil aj o jednoznačnom záujme slovenskej vlády pozitívne doriešiť záležitosti spojené s kórejskou investíciou Hyundai Kia na Slovensku. Obaja partneri potvrdili záujem o vzájomnú podporu na pôde medzinárodných organizácií. Kórejský minister deklaroval pripravenosť podporiť SR pri voľbe za nestáleho člena Bezpečnostnej rady OSN na 60. Valnom zhromaždení OSN na jeseň budúceho roku.
Na záverečnom summite prijali vedúci predstavitelia 38 ázijských a európskych krajín Vyhlásenie o užšom hospodárskom partnerstve a Vyhlásenie o dialógu medzi kultúrami a civilizáciami. Tieto dokumenty spolu s vyhlásením predsedníckej krajiny stanovujú základné zámery a ciele ázijsko-európskeho dialógu a vymedzujú konkrétne úlohy a formy spolupráce v rámci ASEM. Ďalší ázijsko-európsky summit ASEM 6 sa uskutoční v septembri 2006 vo Fínsku.
Agentúru SITA informoval hovorca MZV SR Juraj Tomaga.