Pôvodní nájomníci byty postupne uvoľňujú a noví sa nehlásia. Jednou z príčin boli podľa Pavla Tomašoviča z Mestského úradu v Trnave prísne kritériá na ich prideľovanie. "Práve preto poslanci mestského zastupiteľstva niektoré z kritérií zmiernili. Napríklad veková hranica žiadateľov sa zvýšila z 35 na 40 rokov, v prípade bezbariérových bytov až na 45 rokov. Príťažlivejšie by mali byť aj nájomné zmluvy až na desať rokov s možnosťou predĺženia nájmu," informoval Tomašovič s tým, že nepríde k porušeniu pravidiel platných pre poskytovanie dotácií na výstavbu nájomných bytov.
Doterajšie podmienky pridelenia nájomných bytov pre mladé rodiny neumožňovali nájomníkom získať trvalý pobyt, nové ho dokonca požadujú. Bytová komisia navrhovala vypustiť z kritérií podmienku pridelenia bytov manželom, čím by umožnila bývať v nájomných bytoch aj jednotlivcom alebo nezosobášeným párom. Vedenie mesta a následne aj mestské zastupiteľstvo tento návrh odmietlo s tým, že byty boli pred štyrmi rokmi stavané pre mladé rodiny a nie je dôvod ich charakter meniť.
V bytovom dome na Veternej ulici je 56 malometrážnych a štyri bezbariérové byty pre zdravotne postihnutých. Aj keď dom zvíťazil v súťaži ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja o progresívne a cenovo dostupné bývanie, doteraz sa v bytoch odstraňujú nedostatky spôsobené pri výstavbe.