Bratislava 9. decembra (TASR) - Na vyše dve hodiny bola dnes ráno zastavená železničná doprava na trati medzi Svätým Jurom a Bratislavou. Na jednej koľaji totiž o 6.36 h zastavili len približne 100 metrov oproti sebe dva osobné vlaky.
Na nesprávnej koľaji bol vlak idúci zo Svätého Jura do Bratislavy. Ten išiel oproti osobnému vlaku vypravenému z Bratislavy, ktorý stál pred Sv.Jurom, informoval TASR hovorca Železníc SR Miloš Čikovský. Rušňovodič spozoroval, že je na nesprávnej koľaji, vlak včas zastavil a k nehode nedošlo.
Vlak zo Sv.Jura bol kvôli lomu koľajnice a zabezpečovaciemu zariadeniu mimo prevádzky vypravený s nízkou rýchlosťou - 30 km/h a s pohotovosťou zastaviť pred každou prekážkou. Podľa hovorcu došlo k nesprávnemu postaveniu vlakovej cesty. Príčiny zavinenia sa prešetrujú. Doprava bola zastavená do 9.16 h.