"Prebieha cieľavedomá informačná snaha, treba ľuďom jasne hovoriť, že peniaze sú stopercentne garantované štátom. Treba, aby vedeli, ako sa bude s tými peniazmi narábať," uviedol v dnešnej relácii STV O päť minút dvanásť. Za krutú chybu by považoval neskoré spustenie reformy. "Ak klesá počet občanov, ak sa priemerná dĺžka ľudského života zvyšuje, tak niekto musí na to robiť," odôvodňuje spustenie dôchodkovej reformy. Sám sa ešte nerozhodol, či vstúpi do druhého piliera, pretože si to "ešte neprepočítal".
Dzurinda by zaželal občanom, aby v roku 2005 videli to, čo sa mu javí zreteľné už teraz. "Hospodárstvo sa vyvíja veľmi dobre, parametre životnej úrovne sa zrýchľujú, záujem o investovanie narastá. Práce viac pribúda ako odbúda," skonštatoval premiér s tým, že občania pozitívne efekty reforiem a príchod zahraničných investorov budú pociťovať už v priebehu budúceho roku.
Realizáciu zdravotníckej reformy považuje za nevyhnutnú, pretože dlh v rezorte neustále narastal. "Som pripravený dotiahnuť reformu dokonca a vyčistiť ju od problematických bodov," zdôraznil premiér.
Priznal, že jedinou neúspešnou reformou bola školská reforma. Ministra školstva Martina Fronca však chce povzbudzovať pri dotiahnutí reformy. "Snažím sa na svoju stranu získať aj študujúcu a akademickú verejnosť," podotkol.
Prospech z fiškálnej decentralizácie získajú podľa premiéra mestá a obce za krátku dobu, približne do dvoch rokov.