"Znamená to, že po desiatich rokoch tentoraz skončíme s vyrovnaným, ak nie kladným hospodárskym výsledkom," povedal na dnešnej tlačovej konferencii generálny riaditeľ SRo Jaroslav Rezník. O dotácii začal Rezník rokovať s rezortmi kultúry a financií v polovici marca, 4. augusta ju schválila porada ekonomických ministrov, potom ju však zamietla koaličná rada. Na základe výsledkov stabilizačných opatrení v rozhlase na ňu nakoniec v týchto dňoch ministerstvo financií rezervy našlo. Rozpočet verejnoprávneho rozhlasu na rok 2004 bol schválený so stratou 120 miliónov, nákladmi v sume jednej miliardy, výpadok z koncesionárskych poplatkov stratu zvýšil na 150 miliónov. Neplatiť koncesionárske poplatky súčasný zákon umožňuje, rozhlas tak ročne eviduje stratu 350 miliónov. Stratu rozhlas eliminuje nielen z mimoriadnej dotácie, ale aj celoročnými opatreniami. Vychádzajúc z Reštrukturalizačnej stratégie majú opatrenia viesť k stabilizácii a budovaniu modernej verejnoprávnej mediálnej inštitúcie.
Poskytnutie dotácie považuje Rezník za potvrdenie správnosti cesty Slovenského rozhlasu, ktorý v roku 2004 prešiel výraznými zmenami v súlade s reštrukturalizačnou stratégiou. V roku 2004 vedenie rozhlasu uskutočnilo výraznú racionalizáciu, počet zamestnancov sa znížil o 20 percent - 231 ľudí na 860. Rozhlas pritom neznížil objem pôvodných vyrábaných programov. Spustil proces divestícií - odpredaja majetku, chát, pozemkov, vysielanie prelaďoval zo stredného pásma na lacnejšie krátke vlny. V rozhlase sa centralizovalo riadenie zmluvných vzťahov. V roku 2004 rozhlas zaznamenal najväčšie programové zmeny za posledných 15 rokov, preformátoval jednotlivé okruhy s dôrazom na cieľové skupiny, čo podľa prieskumov väčšina ľudí hodnotí ako zmenu k lepšiemu. Stúpla počúvanosť Rádia Slovensko, Rádio FM už 23 dní po zmene značky z ROCK FM počúvalo šesť percent poslucháčov. Oddnes do konca roka sa má výrazne zlepšiť kvalita zvuku okruhov SRo.
Rezník predpokladá, že by k 1. aprílu 2005 mohol začať platiť nový zákon o koncesionárskych poplatkoch, ktorý zavŕši prechod verejnoprávnych médií na dvojzložkové financovanie. V budúcom roku už rozhlas nedostane financie zo štátneho transferu, ak však budú podľa novej legislatívy poplatky vymáhateľné, budú mu príjmy z nich postačovať. Na rok 2005 vypracoval rozhlas variantný návrh rozpočtu s predpokladanou stratou vyše 300 miliónov. To však vychádza aj zo v súčasnosti platnej legislatívy okolo koncesionárskych poplatkov. V strate je zarátaný aj výpadok z transferu zo štátneho rozpočtu 97,6 milióna, ktoré už po prijatí zákona o koncesionárskych poplatkoch rozhlas nedostane. Stratu tvorí aj 30 miliónov ako plánovaný náklad na odpis nedobytných pohľadávok z roku 1995 i 44 miliónov ako plánovaný výpadok z koncesionárskych poplatkov.