Podľa neho to nie je dôvod na to, aby sa vzdával. "Ja si myslím, že dôvod je, keď minister nepracuje, keď nerobí veci, ktoré sú užitočné, keď povedzme zlyhá morálne a podobne," povedal pre TASR Fronc. "Okrem toho, robím aj iné reformy, mám nechať ostatné rozbehnuté veci? Mám teraz zákon o vede, treba ho dotiahnuť aj v parlamente. Je už schválený legislatívny zámer reformy športu a takisto sa chcem pokúsiť o rozbehnutie obsahovej reformy stredoškolského štúdia," dodal šéf rezortu školstva.
Podporu pri schvaľovaní novely vysokoškolského zákona a zákona o študentských pôžičkách chce minister Fronc nájsť medzi poslancami Slobodného fóra. "Hovoril som s predstaviteľmi Slobodného fóra, s pani Martinákovou s tým, že akonáhle bude definitívna podoba zákonov, tak jej ju poskytnem, následne sa v priebehu januára stretneme a budeme spolu rokovať," spomenul Fronc. Obidva návrhy zákonov chce do medzirezortného pripomienkového konania predložiť v týždni od 10. do 16. januára. "Pôvodne som chcel návrhy predložiť už v decembri. Ľudia boli však počas sviatkov na dovolenkách a väčšiu možnosť vyjadriť sa tak majú až v tomto období," dodal minister.
Základná filozofia zákona o študentských pôžičkách a novely vysokoškolského zákona ostáva podľa Martina Fronca nezmenená. "Uvažujeme o možnosti čerpať aspoň čiastočne pôžičku aj na hradenie životných nákladov, nielen na úhradu poplatkov za štúdium. O tejto otázke však musím rokovať s ministrom financií," konštatoval minister školstva. Určité rezervy na tento cieľ vidí v študentskom pôžičkovom fonde. Šéf rezortu školstva je taktiež naklonený zaviesť poplatky za štúdium až pre nastupujúcich vysokoškolákov. Aj v tomto smere však podľa neho bude mať dôležité slovo ministerstvo financií.