Prostredníctvom podielu SR v ČSOB mala tiež možnosť ovplyvniť dohodu ČSOB s českou vládou o prevzatí záruky zo strany ČR vo výške 27 miliárd Sk. Maxon v diskusnej relácii televízie Markíza Sito odmietol zodpovednosť Mečiarových vlád za nedodržanie záväzkov voči ČSOB, ktoré sú predmetom arbitráže. Rozhodnutie prerušiť rokovania s bankou vysvetľoval nekorektným postupom banky vo vzťahu k SR po rozdelení federácie.
Privatizácia s tým nemala nič spoločné, banku bolo treba ozdraviť nesúhlasil minister financií a podpredseda vlády pre ekonomiku Ivan Mikloš. Trval na tom, že mimosúdna dohoda nebola vzhľadom k záruke českej vlády možná. Politickú zodpovednosť za prehratú arbitráž nesú v plnej miere Mečiarove vlády, zdôraznil Mikloš. Trestnoprávny rozmer kauzy nechcel komentovať s tým, že ho nevie posúdiť. Podľa ministra je však zrejmé, že ministri financií Mečiarových vlád konali nekompetentne.
Odvolanie voči rozhodnutiu slovenská vláda zatiaľ zvažuje. Pokračovanie v spore podľa ministra nesie výrazné riziká v podobe zvyšovania nákladov na právnikov, narastania úrokov a možnosti zmeny výšky plnenia ak by sa proti rozhodnutiu odvolala ČSOB. Tá pôvodne požadovala 48 miliárd korún. Maxon (ĽS-HZDS) je presvedčený, že vláda sa v spore s ČSOB odvolá. „Je reálna šanca, aby sme mohli byť aspoň čiastočne úspešní“, zdôvodnil.
Mikloš si nemyslí, že odvolanie Jozefa Šáteka z postu šéfa Úradu boja proti korupcii negatívne ovplyvní činnosť úradu. V súvislosti s vyšetrovaním kauzy tunelovania VÚB dokonca Mikloš vyjadril k pôsobeniu „šátekovcov „ výhrady. Úrad podľa neho postupoval nekorektne a o kauze informoval skreslene. Maxona prekvapil „spôsob, rýchlosť a zdôvodnenie“, Šátekovho odvolania