Nitra 27. decembra (TASR) - Zábavný klub a tančiareň Tifany na Levickej ceste v Nitre zachvátil dnes pred treťou hodinou v noci požiar, ktorý úplne zničil zariadenie klubu a poškodil strechu. Majitelia odhadujú škody spôsobené nekontrolovateľným ohňom iba na zariadení na vyše 3 milióny Sk. Na miesto sa dostavili nitrianski požiarnici so šiestimi cisternami, ktorým pomáhali i kolegovia z Vrábel a Zlatých Moraviec. Na likvidácii požiaru sa podieľalo 24 hasičov. Krátko pred siedmou hodinou sa im podarilo požiar zlikvidovať a uhasiť aj posledné ohniská.
Na mieste požiaru už začali pracovať špecialisti z požiarnej inšpekcie, kriminalisti a ďalší odborníci, ktorí sa snažia zistiť príčiny požiaru.
V klube Tifany sa v stredu večer zabávalo niekoľko mladých ľudí. Pretože návšteva nebola veľká, prevádzkovateľ tančiareň zatvoril hodinu po polnoci. Inšpektor požiarnej ochrany v Nitre Dezider Erdélyi v rozhovore so spravodajcom TASR povedal, že príčinu požiaru bude možné určiť až po obhliadke a získaní poznatkov z priestorov vyhoreného interiéru. V úvahu pripadajú rôzne možnosti, nevynímajúc úmyselné založenie ohňa.