SR plánuje prispieť sumou 30 tisíc eur na likvidáciu zbraní a munície na Ukrajine. "Slovensko je pripravené takisto aj aktívne pomôcť pri likvidácii tejto munície, nielen teda ozbrojené sily, aj firmy pôsobiace na území Slovenska," povedal pre TASR Liška. Na likvidáciu arzenálu ľahkých zbraní, prenosných protilietadlových systémov a nadbytočnej munície založilo medzinárodné spoločenstvo niekoľko fondov. Pomoc sa realizuje prostredníctvom projektov v rámci NATO a Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe.
"Takisto sme ochotní poskytnúť politické konzultácie ukrajinskej strane zo skúseností z reformy ozbrojených síl, ktoré by mohli veľmi pomôcť pri ich reforme, ktorá je pre nich nevyhnutná na to, aby sa mohli začleniť, či už do Severoatlantickej aliancie alebo do európskych štruktúr," uviedol ďalej Liška.
Pripomenul tiež projekt TISA, zameraný na vzájomnú pomoc Maďarska, Ukrajiny, Rumunska a Slovenska pri prírodných katastrofách. Spolupráca s Ukrajinou sa tiež rozvíja medzi vojenskými akadémiami, predovšetkým vo výmene vedeckých informácii a skúseností zo vzdelávacieho procesu.
Na pomoci Ukrajine v jej ambíciách stať sa súčasťou euroatlantických štruktúr sa v piatok na stretnutí vo Varšave zhodli ministri obrany krajín Vyšehradskej štvorky. K druhej časti rokovania tohto regionálneho zoskupenia sa po prvý raz pripojil aj ukrajinský minister obrany Anatolij Hrycenko. Liška vo Varšave vyhlásil, že rozširovanie bezpečnostného prostredia v Európe bez Ukrajiny nie je možné.