Moravský Svätý Ján 9. marca (TASR) - Starosta Moravského Svätého Jána Jozef Zajíc nie je spokojný s obvodným lekárom, ktorý podľa neho často ordinuje pod vplyvom alkoholu. Nie je spokojný ani s výsledkami kontrol, ktoré to nepotvrdili.
Kontrola z Trnavského samosprávneho kraja podľa Otílie Mancovej z odboru zdravotníctva vážnejšie problémy nezistila. "Boli sme tam trikrát na neohlásenej kontrole, lekár nejavil známky požitia alkoholu. Dychovú skúšku nie sme oprávnení vykonať, pretože nie je náš zamestnanec," skonštatovala Mancová.
Lekár nemá podľa starostu ani platnú nájomnú zmluvu, práve kvôli alkoholu mu ju poslanci obecného zastupiteľstva odmietli predĺžiť. Právnici krajskej samosprávy naopak tvrdia, že v zmluve "nenašli známky neplatnosti".
Starosta Zajíc nie je s výsledkami kontroly spokojný, ale nemieni už podnikať ďalšie kroky. "Písal som na ministerstvo zdravotníctva i samosprávny kraj, urobil som všetko, čo som mohol. Ľudia chceli, aby som situáciu riešil. Ak sa niečo stane, zodpovednosť ponesú tí, ktorí tvrdia, že je všetko v poriadku," hovorí rezignovane starosta.
Podľa jeho slov o problémoch pána doktora sa hovorilo aj na verejnom obecnom zastupiteľstve. Doktor sa namiesto vysvetlenia situácie rozhodol opustiť rokovaciu miestnosť.
Starosta odmieta, že by išlo medzi ním a lekárom o osobný spor. K dotknutému lekárovi aj on chodí, no stojí si za tým, že v boji s alkoholom ťahá doktor za kratší koniec.
ma per