Bratislava/Tel Aviv 13. marca (TASR) - Slovenský prezident Ivan Gašparovič navštívi 15. - 16. marca Izrael. TASR v tejto súvislosti vydáva chronológiu vzťahov medzi oboma krajinami na úrovni najvyšších ústavných činiteľov.
26. - 27. augusta 1994 - Slovensko navštívil predseda Knesetu (izraelský parlament) Ševah Weiss. Rokoval s predsedom NR SR Ivanom Gašparovičom, s ktorým diskutoval najmä o vyrovnaní sa Slovenska s antisemitizmom z minulosti. Ševah Weiss sa zúčastnil aj na oslavách 50. výročia SNP. Izraelského predstaviteľa prijal aj slovenský minister zahraničných vecí Eduard Kukan a prezident Michal Kováč. Slovenský prezident počas rozhovoru s izraelským hosťom vyjadril uspokojenie nad dobre sa vyvíjajúcimi vzťahmi medzi oboma krajinami.
2. - 5. júla 1995 - Delegácia NR SR vedená jej predsedom Ivanom Gašparovičom navštívila Izrael. Gašparovič sa stretol s izraelským premiérom Jicchakom Rabinom a ministrom zahraničných vecí Šimonom Peresom. Politici diskutovali o aktuálnej politickej situácii a vzájomných medzištátnych vzťahoch. Slovenská delegácia sa stretla aj s predsedom Knesetu Ševahom Weissom, s ktorým rokovala v podobnom duchu.
6. novembra 1995 - Delegácia vlády SR na čele s premiérom Vladimírom Mečiarom sa v Izraeli zúčastnila na pohrebe zavraždeného izraelského premiéra Jicchaka Rabina. Slovenská delegácia sa stretla s izraelským prezidentom Ezerom Weizmanom a vyjadrila mu úprimnú sústrasť.
7. - 10. februára 2000 - Prezident SR Rudolf Schuster navštívil Izrael. Stretol sa s prezidentom Ezerom Weizmanom, premiérom Ehudom Barakom a ministrom zahraničných vecí Davidom Levym. Rokovania sa týkali pozície Izraela v blízkovýchodnom mierovom procese, situácie židovskej komunity na Slovensku a medzinárodnej spolupráce. Slovenský prezident sa ospravedlnil za utrpenie židov počas druhej svetovej vojny. Schuster sa stal členom Rady guvernérov Peresovho mierového centra v Tel Avive. O medzinárodnej spolupráci rokoval Schuster aj s palestínskym predákom Jásirom Arafatom. Schustera na rokovaniach sprevádzal šéf slovenskej diplomacie Eduard Kukan a minister pôdohospodárstva Pavel Koncoš, ktorý s Davidom Levym podpísal Dohodu medzi vládou SR a vládou štátu Izrael o spolupráci v oblasti poľnohospodárstva.
15. októbra 2001 - Na oficiálnu návštevu Slovenska pricestoval podpredseda vlády a minister zahraničných vecí Štátu Izrael Šimon Peres. Izraelského vicepremiéra prijal prezident Rudolf Schuster. Stretol sa s rezortným kolegom Eduardom Kukanom a následne aj s premiérom Mikulášom Dzurindom. Počas rozhovorov prerokoval aktuálne medzinárodno-politické otázky a rozvoj kontaktov medzi SR a Izraelom v politickej i hospodárskej oblasti. Peresa prijal aj predseda NR SR Jozef Migaš v prítomnosti predsedu Slovensko-izraelskej skupiny priateľstva Medziparlamentnej únie Františka Šebeja.
13 - 15. júla 2003 - Oficiálnu návštevu Slovenska uskutočnil izraelský prezident Moše Kacav. Jeho rozhovory s prezidentom Rudolfom Schusterom sa týkali rozvoja vzťahov medzi oboma krajinami najmä po vstupe SR do EÚ. Predseda NR SR Pavol Hrušovský otvoril na stretnutí s Kacavom otázku aktívneho vstupu Slovenska ako budúceho člena EÚ do riešenia blízkovýchodného konfliktu. V podobnom duchu prebiehali rozhovory izraelského prezidenta aj so slovenským premiérom Mikulášom Dzurindom.
21. - 22. septembra 2003 - Prezident Rudolf Schuster navštívil Izrael. V Tel Avive sa zúčastnil na medzinárodnej konferencii Vízie a realita usporiadanej pri príležitosti 80. narodenín izraelského politika, bývalého premiéra a ministra zahraničných vecí Šimona Peresa. Počas návštevy Izraela sa slovenský prezident stretol aj so svojím izraelským partnerom Moše Kacavom, s ktorým rokoval najmä o rozvoji obchodných vzťahov medzi oboma krajinami.
10. - 13. novembra 2003 - Premiér SR Mikuláš Dzurinda navštívil Izrael. Išlo o vôbec prvú návštevu predsedu vlády v židovskom štáte. Slovenský premiér s izraelskými predstaviteľmi rokoval v troch oblastiach, politickej, ekonomickej i jeho osobnej. Premiér M. Dzurinda sa stretol s izraelským prezidentom Moše Kacavom, predsedom Knesetu Ruevenom Rivlinom, predsedom vlády Arielom Šaronom i vodcom opozície Šimonom Peresom. Položil vence obetiam holokaustu v Múzeu holokaustu Jad Vašem, rovnako si uctil bývalého izraelského premiéra Jicchaka Rabina. Diskutoval aj s krajanmi žijúcimi v židovskom štáte.
8. - 10. septembra 2004 - Predseda izraelského Knesetu Reuven Rivlin oficiálne navštívil Slovensko. Počas návštevy sa stretol s trojicou najvyšších ústavných činiteľov SR, s prezidentom Ivanom Gašparovičom, premiérom Mikulášom Dzurindom a predsedom NR SR Pavlom Hrušovským. Počas návštevy osobne odovzdal 12 štátnych vyznamenaní izraelského štátu - Spravodliví medzi národmi za pomoc pri záchrane židovských spoluobčanov počas druhej svetovej vojny. V sprievode predsedu NR SR Pavla Hrušovského a premiéra Mikuláša Dzurindu položil vence k pamätníku Obetiam holokaustu v bratislavskom Starom Meste. Hrušovský po rokovaní so svojím izraelským partnerom Rivlinom uviedol, že zahraničná a bezpečnostná politika EÚ musí zobrať do úvahy aj zodpovednosť za Blízky východ, ktorý dlhý čas zanedbávala spoliehajúc sa na prítomnosť USA. Premiér počas rozhovoru s Rivlinom zdôraznil potrebu nezabúdať na hrôzy holokaustu. Zdôraznil, že SR veľmi pozitívne hodnotí dosiahnutú úroveň rozvoja slovensko-izraelských vzťahov vo všetkých oblastiach, pričom pozitívny vývoj vzťahov chce Slovensko naďalej zachovať a rozvíjať. Pomoc Židov v Slovenskom národnom povstaní vyzdvihol počas stretnutia s Rivlinom prezident Ivan Gašparovič. Obaja hovorili aj o nebezpečenstve svetového terorizmu.