Bratislava 29. marca (TASR) - Smer upozorní Radu pre vysielanie a retransmisiu, ktorá bude rozhodovať o predĺžení licencie Televízie Markíza, na spravodajstvo tejto komerčnej televízie. Predstaviteľom opozičnej strany sa nepáči "propagandistická prezentácia strany ANO" a spôsob, akým televízia informuje o strane Smer.
Smer tak reaguje na príspevok pod názvom Vzťahy ĽSHZDS a Smeru sú na bode mrazu, ktorý Markíza odvysielala v Televíznych novinách 26. marca. Jeho jediným cieľom bolo podľa predsedu strany Roberta Fica "vymyslieť za každú cenu konflikt, do ktorého je údajne zainteresovaný Smer". Fico tvrdí, že išlo o príspevok "vyfabulovaný" z archívnych záberov "bez akéhokoľvek aktuálneho podnetu".
"Televízia Markíza ako obyčajne plní dve úlohy. Buď nadštandardne a nekriticky propaguje ANO alebo si vymýšľa na iné politické strany s cieľom uškodiť im," uviedol Fico pre TASR.
Rada pre vysielanie a retransmisiu by si mala podľa predsedu Smeru "všímať nielen výmysly TV Markíza, ale aj propagandistickú prezentáciu strany ANO, ktorej predpokladom je služobnícky postoj redaktorov voči predsedovi ANO, ktorý vraj už nemá vplyv na vysielanie tejto televízie".