"Ja sa ani jednou ani druhou témou nezaoberám, myslím, že ide skôr o poslanecké iniciatívy,“ povedal v diskusnej relácii Slovenského rozhlasu (SRo) Sobotné dialógy. Otázne podľa neho tiež je, či sa nimi nechcel predkladateľ, ktorým je minister spravodlivosti Daniel Lipšic, pred voľbami príliš zviditeľniť a "získavať politické body niekedy aj príliš lacno“. Postoj k obom návrhom zaujme Dzurinda až po tom, čo sa nimi bude zaoberať vláda. V zásade však s nimi súhlasí. Imunita by podľa neho mala byť "iba o slobode prejavu“. Rovnako podľa Dzurindu nikto nemôže mať nič proti prísnejšej kontrole peňazí daňových poplatníkov.
Premiér tiež naznačil, že poslanci z SDKÚ nebudú hlasovať v druhom a treťom čítaní za schválenie návrhu zákona o preukazovaní pôvodu majetku z dielne Smer-u, hoci v prvom čítaní ho podporili. Nesúhlasia totiž, aby pôvod majetku dokazoval jeho vlastník. Dzurinda odmieta podporiť "hon na čarodejnice“, ktorý má Smer-u nahnať voličské hlasy.
Napätie vnútri vládnej koalície považuje premiér za prirodzené a vzťahy medzi koaličnými stranami nevníma dramaticky. "Je to prirodzené, keď padne nejaké to slovo, ktoré by padnúť nemalo,“ poznamenal premiér na margo vulgárnej komunikácie medzi niektorými koaličnými politikmi. Zopakoval, že prioritou pri zostavovaní budúcej vlády je preňho kontinuita reforiem. Dal by preto prednosť spolupráci súčasných vládnych strán "proti návratu socializmu“.
SDKÚ podľa Dzurindu nebude "kádrovať" členov svojej volebnej kandidátky v budúcich parlamentných voľbách podľa toho, či sa objavili v zoznamoch ŠtB. Výber kandidátov bude závisieť len od vnútrostraníckych primárok, povedal premiér. Dzurinda má o autenticite spisov zverejňovaných Ústavom pamäte národa (ÚPN) pochybnosti. V súvislosti s jeho predsedom Jánom Langošom povedal, že "mal urobiť omnoho viac v minulosti a nie dnes, keď sa nepresadil v politike, sa možno usiluje presadiť iným spôsobom".