Bratislava 3. apríla (TASR) - Pápež Ján Pavol II. podľa predsedu Smeru Roberta Fica v 20. storočí najvýznamnejším spôsobom rozvinul katolícke sociálne učenie. Správu o úmrtí Svätého Otca prijal Fico s hlbokým zármutkom.
"Smer-sociálna demokracia dáva do pozornosti predovšetkým neuveriteľný vzťah pápeža k obyčajným ľuďom a sociálnym podmienkam, v ktorých žijú. Toto sa v plnej miere prejavilo aj pri formovaní obsahu sociálnej náuky Katolíckej cirkvi počas jeho pontifikátu," uviedol dnes vo vyhlásení Fico.
Hodnoty ako sociálna spravodlivosť, solidarita, boj proti chudobe a vojnám a dôstojnosť človeka, sú podľa jeho slov aktuálne aj pre Smer a určite zostanú výzvou pre celé ľudstvo. Pápež rozvinul katolícke sociálne učenie svojim tromi sociálnymi encyklikami - Laborem exercens, Sollititudo rei socialis a Centesimus annus.